Екологи: токсичні відходи можуть затопити всі великі міста України

Екологи пророкують багатьом населеним пунктам України таку ж катастрофу, яка сталася в Угорщині. Особливо небезпечними називають Калуш, Запоріжжя, Миколаїв та Дніпродзержинськ.

Майже у кожному великому місті в Україні, де є станція водопідготовки і де використовують хлор, є загроза потенційної аварії із забрудненням отруйними газами. Про це заявив експерт Національного екологічного центру України Олексій Пасюк. "Ризик є практично у кожного великого населеного пункту", - уточнив він.

Нагадаємо, у понеділок, 4 жовтня, на заході Угорщини стався вибух на греблі резервуара з отруйними відходами алюмінієвого виробництва. Отрута частково затопила населені пункти Колонтар і Дечевер, а також газопровід та залізничні шляхи. Рух на цій ділянці дороги довелося перекрити.

Уряд Угорщини оголосив надзвичайний стан у трьох областях на заході країни. Всього ж у катастрофі загинули не менше 3 людей, більше сотні постраждали. Кілька людей вважаються зниклими безвісти. У населеному пункті Колонтар медики надали допомогу 62 потерпілим, дев'ять з них були госпіталізовані у важкому стані.

За даними голови місцевих рятувальників Дьєрдя Бакош, після вибуху з резервуара вилилося 600-700 тисяч кубічних метрів токсичних відходів.

Екологи переконані, що кілька, подібних до угорського, потенційно небезпечних сховищ є і в Україні: у Калуші, Миколаєві та Запоріжжі. В Запоріжжі, кажуть експерти, навіть тече червона річка, яку регулярно перетинають місцеві жителі.

Ще гірша ситуація у Дніпродзержинську. Там розташоване сховище уранового виробництва. До того ж – будувалося воно ще за радянських часів, коли зрозумілих стандартів та схем зберігання таких токсичних речовин не існувало.

Натомість МНС переконує, що загрози в Україні немає.

Читайте також:

Україні загрожує отруйна вода з Угорщини

Токсичні відходи затопили два міста Угорщини, є жертви

В Угорщині оголошено надзвичайний стан

ВідеоНебезпечні хвостосховища в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: