Екологи: угорська отрута загрожує українцям захворюванням на рак

Екологи попереджають, що отруйні речовини, які потрапили у Дунай через екологічну катастрофу в Угорщині, викличуть онкозахворювання.

Через екологічну катастрофу в Угорщині Дунай може бути отруєний на сто років. Якщо отруйні речовини (червоний шлам) будуть проникати через рибу або через дихальні шляхи в організми людей, то викличуть онкозахворювання, попереджають екологи.

"Сама вода промиється через місяць, піде у Чорне море, але метали осядуть на дно, потраплять в рослини, рибу, а з рибою - і в організми людей, вони викликають онкозахворювання. Це ж стосується і Чорного моря - сама вода не буде небезпечною, але живність у ньому - буде", - розповів київський еколог Володимир Борейко. На його думку, шлам може прийти в Україну й раніше: "Якщо в Східній Європі, особливо в Угорщині, підуть дощі, то течія річки прискориться, а ще дощ може змити в Дунай вже підсохлий шлам, і піде друга хвиля забруднення ріки".

Міністр навколишнього середовища Угорщини Золтан Ілеш вважає, що буде набагато гірше, якщо отруйна рідина перетвориться на пил: «У цьому випадку не виключено, що важкі метали потраплять в організм людей через дихальні шляхи».

У свою чергу в Держкомводгоспі України кажуть, що 98-99% отруйних речовин залишилося в Угорщині. "Ми постійно моніторимо якість води в Дунаї. На даний момент небезпеки не прогнозуємо, але якщо щось до нас прийде, тоді водозабір з Дунаю буде перекрито», - розповів прес-секретар Держкомітету Олексій Чунарьов."

Нагадаємо, що в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України очікують потрапляння в українську акваторію Дунаю вже 19-20 жовтня забруднюючих речовин зі сховища угорського глиноземного заводу в місті Айка.

Читайте також:

Хімікати з Угорщини уже досягли Сербії

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Резервуар з отрутохімікатами в Угорщині відремонтували

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: