Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екологи зафіксували перевищення забруднення повітря після пожежі на олієпереробному заводі

Завод мав припинити свою діяльність ще у вересні через порушення

Екологічна катастрофа, якої вдалося уникнути. Втім, без наслідків масштабна пожежа на олієпереробному заводі Одещини не минулася. Екологи зафіксували перевищення забруднення повітря майже вдвічі. Виявилось, що цех, де напередодні вирував вогонь, не пройшов державної перевірки і мав зупинити роботу ще у вересні. Вогонь погрожував перекинутися на семитонну ємність з аміаком, і вибух тоді - був би неминучим. Людей навіть готували до евакуації, йдеться в ТСН.16.45.

Все почалося із займання на компресорній станції заводу. Спочатку вогонь охопив лише 40 квадратних метрів споруди, але вже за годину  поширився на площу у сорок разів більшу - на півтори тисячі квадратних метрів.

«Була загроза викиду аміаку та вибухів. Складність гасіння пожежі була обумовлена близьким розташуванням також інших виробничих цехів в безпосередній близькості від залізниці, де розташовувалися ємності, а також цистерни з рапсовим маслом», - розповідає заступник начальника ГУДСНС в Одеській області Олександр Крицький

Хата Галини Іванівни поруч із підприємством. Вона та сусіди повибігали на вулицю, коли у вікні побачили заграву. Не розходились до пізньої ночі.

У  Нових Білярярах дві сотні жителів. Чи не в кожному дворі хтось працює на цьому заводі. Тому усі люди знають, там холодильне устаткування з небезпечним аміаком. Якщо вибухне,то отруйна хімічна хмара накриє селище. Готувалися до найгіршого.

ВідеоНа одеському комбінаті майже 4 години гасили масштабну пожежу

Два десятки спецтехніки, два пожежних потяга та понад півсотні рятувальників намагались зупинити вогонь. Була загроза, що він перекинеться на ємності з аміаком. З самого заводу та прилеглих підприємств евакуювали працівників. Яка ситуація нині на місці пожежі – далі в сюжеті.

На одеському комбінаті майже 4 години гасили масштабну пожежу

«Ми людям казали, щоб були поряд з телефонами, бо можемо телефонувати. Щоб люди були готові до можливої евакуації», - розповідає голова Новобілярської селищної ради Жанна Мартинова.

Вогнеборці приборкували полум'я до сьомої ранку.  Їм таки вдалося відсікти вогонь від небезпечного аміаку і не допустити вибухів. Зараз фахівці встановлюють причини масштабної пожежі. Розглядають кілька версій.

«Можливо порушення умов роботи агрегатів під час технологічного процесу, можливо це пов'язано з електродротами — це все з'ясовується», - впевнений  заступник начальника ГУДСНС в Одеській області Олександр Крицький.

А ще встановлюють, чому цех працював попри заборону.

«У вересні державна екологічна служба перевіряла це підприємство, були зафіксовані серйозні порушення, був поданий позов до суду про зупинення діяльності того цеху, з якого і почалася пожежа», - каже міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Підприємство вже сьогодні відновило роботу. Територію, знищену вогнем, обгородили. А на вцілілі площі пустили робітників.

Залиште свій коментар

Вибір редакції