Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екологи занепокоєні, що після затоплення радіаційної шахти на Донбасі людей "коситиме" рак

Місцеві гірники перейнялися долею дітей

Другий Чорнобиль на Сході України. Окупаційна влада так званої "Донецької Республіки" оголосила про затоплення  неробочої шахти "Юнком". Терористи воліють зекономити гроші, геть полишивши копальню. Утім, це може призвести до екологічної катастрофи, кажуть фахівці. Із рівнем води в ґрунт потраплять і радіоактивні елементи, які впродовж сорока років, після ядерного вибуху, лежать глибоко під землею, йдеться в ТСН.19.30.

Відімкнути помпи і затопити шахту «Юнком». Плани  бойовиків збентежили не лише експертів-атомників, а й міжнародні організації, відповідальні за безпеку в регіоні. Те, на чому терористи збираються зекономити може обернутися - другим Чорнобилем.

Шахта "Юнком" не працює від початку тисячоліття. Кілька помп лиш постійно відкачували ґрунтові води заради безпеки. Адже сорок років тому радянські інженери навмисне влаштували ядерний вибух під землею. На майже кілометрову глибину доправили атомний заряд  і підірвали. У породі утворилася так звана радіаційна капсула. Для чого це зробили? Подія під грифом "таємно" обросла тільки припущеннями фахівців. Від спроби убезпечити підземелля для шахтарів скоротивши вибухи метану, до проведення в густонаселеному регіоні таємного випробування ядерної зброї - над поверхнею землі експерименти заборонені міжнародною угодою.

Після заяв бойовиків про затоплення захвилювались і жителі самопроголошених республік, головно - досвідчені гірники.

«Люди не стільки переймаються через екологію, люди бояться за життя дітей. Діти питимуть радіоактивну воду?!», - обурюються місцеві.

Кілька разів навіть виходили на акції протесту, все марно. У березні з копальні почали вивозити обладнання, а два дні тому обіцяли зупинити помпи.

Фахівці припускають, що схвальні експертні висновки російські інститути  дали навмисне, адже утримання шахти коштує десятки мільйонів доларів на рік. Але загроза недооцінена, кажуть еколог та спеціаліст із радіаційної безпеки. Якщо капсулу затопити, то заражена вода може потрапити в сусідні копальні, ґрунт та водойми, з яких подають воду людям.

«Може бути екологічна повномасштабна катастрофа. Перш за все це буде проблема для людей  - ракові захворювання. Потім - для тварин і рослин», - запевняє еколог.

ВідеоОкупаційна влада "ДНР" може спричинити екологічну катастрофу

Псевдо-республіка оголосила про затоплення неробочої шахти "Юнком". Терористи воліють зекономити гроші, геть полишивши шахту. Утім, це може призвести до екологічної катастрофи, кажуть фахівці. Із рівнем води в ґрунт потраплять і радіоактивні елементи, які впродовж сорока років, після ядерного вибуху, лежать глибоко під землею.

Окупаційна влада "ДНР" може спричинити екологічну катастрофу

Міністр екології Остап Семерак твердить, питанням імовірної екологічної катастрофи вже перейнялися не лише українські екологи і чиновники.

«Післязавтра я буду доповідати про цю проблему в Європейському Парламенті . Крім політичного впливу ми говорити про інші кроки не можемо», - каже міністр.

Речниця Держдепу США Гізер Ноєрт закликала Кремль до перегляду рішення щодо шахти.

 «Плани російських посадовців щодо затоплення закинутої вугільної шахти можуть загрожувати питній воді для тисяч українців на підконтрольній Росією території. Ми закликаємо Росію та її повноважні органи діяти відповідально»,- зазначила речниця.

Найближчими днями представники місії ОБСЄ намагатимуться дістатися шахти. Якщо терористи їх пустять, обіцяють оприлюднити результати перевірки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції