Екологи звинуватили Румунію в повенях на півдні України

Всеукраїнська екологічна ліга закликала Кабмін "припинити дії румунської сторони, які мають значний негативний вплив на екосистему Дельти та порушують національні інтереси України".

Експерти Всеукраїнської екологічної ліги дійшли висновків, що загрозлива ситуація, яка склалася останніми днями в українській частині пониззя Дунаю (зокрема повінь на Одещині), викликана не лише природними чинниками.

За словами глави екологічної ліги Тетяна Тимочко, аналіз ситуації в дельті Дунаю переконливо свідчить, що безпосередньою причиною негативних екологічних наслідків є широкомасштабні гідротехнічні роботи, які проводить Румунія.

"Намагання перерозподілити стік Дунаю між Кілійським та Сулинським і Георгіївським гирлами призводить до порушення природних процесів формування гирла Дунаю. У результаті роботи румунських земснарядів скинутий ґрунт переноситься течією і відкладається на перекатах Кілійського рукава. Виникають великі площі мілководдя, відбувається замулення русла, що у звичайні роки призводить до зменшення стоку в Кілійському гирлі та його деградації, а можливо, й до екологічної катастрофи", - зазначила Тимочко.

Вона наголосила, що при повенях ці мілини, уповільнюючи проходження великої води, ускладнюють паводкову та повеневу ситуацію.

"І, як показує нинішня ситуація, можуть призвести до катастрофічних наслідків", - підкреслила експерт.

Вона також розповіла, що для убезпечення спрямлених русел Дунайського гирла румунська сторона побудувала гідроспоруди: струменеспрямовуючі дамби та штучні канали з регулюванням проходження стоку.

За рахунок них відбувається регулювання проходження паводкових та повеневих вод на румунській території, однак діяльність цих гідроспоруд ставить під загрозу українські населені пункти, транспортні та промислові об'єкти.

Враховуючи вищесказане, Всеукраїнська екологічна ліга закликала Кабмін, МЗС, Мінприроди та Держводгосп здійснити "відповідні заходи для забезпечення виконання положень Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному аспекті і припинити дії румунської сторони, які мають значний негативний вплив на екосистему Дельти та порушують національні інтереси України".

Нагадаємо, в Одеській області 6 липня повеневі води Дунаю затопили всю внутрішню територію Ренійського порту і промислову зону, аж до залізничного переїзду. Працівники МНС готують евакуювати із зони лиха 10 тисяч людей. Дамбу, за прогнозами, може прорвати будь-якої миті. Ситуація станом на 7 липня залишається напруженою.

Читайте також:

Дамбу на Одещині от-от прорве: 10 тисяч людей готуються евакуювати

Повінь в Одеській області затопила порт на Дунаї

На Одещині вода з Дунаю вже затопила трасу Рені-Ізмаїл

Рівень води в Дунаї перевищив історичний максимум

ВідеоЕкологи звинуватили Румунію в повенях на півдні України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: