Екологічна біда на Черкащині

Місцеві чиновники замовчували екологічне лихо, поки люди не почали хворіти і з'ясовувати причину забруднення річки.

У річці Рось, що на Черкащині, загинула риба, раки і навіть жаби повтікали. У двох містах, які черпають воду з цієї водойми - у Корсунь-Шевченківському та Умані - уже кілька днів недостача питної води. Місцеві чиновники намагалися замовчати екологічне лихо, поки люди не почали хворіти і самі з'ясовувати причину забруднення річки, яка включена у програму "Золота підкова Черкащини".

Місцеві чиновники і санепідемстанція про забруднення річки знали, але мовчали. Більше заспокоювали, що риба дохне від спеки - через низький рівень кисню. Адже з річки бере воду Корсунь-Шевченківський і Умань. І про брудну питну воду теж говорили непевно.

Тільки через тиждень, людям оголосили, що вживати воду і купатись заборонено.

Олександр Крот, заступник голови райдержадміністрації: „Біля с. Калинівка ми знайшли в очеретах трубу, з якої в річку витікала рідина, аналізи не допустимі...”

Забруднити річку могло Богуславське комунальне підприємство очисних споруд, чия труба і виведена просто у воду. Підтвердила це і спеціальна комісія. Збентежені люди, не довіряючи чиновникам, самі поїхали в сусідню область - перевірити. Там запевнили, що два тижні тому ремонтували очисні споруди і промивали фільтри. У Богуславі вода чиста.

Нині і МНС, і екологи підтверджують, що у Корсуні екологічна катастрофа. Воду привозили, але її запас вже скінчився. Чиновники досі не розробили програму забезпечення водою двадцятитисячного міста.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: