Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екологічна катастрофа. На Волині просто неба гниють трупи свиней і коней

На Ковельський ветсанзавод звозять рештки тварин зі всієї Волині, але підприємство перестало давати раду з навантаженням.

Жителі Ковеля Волинської області скаржаться на скотомогильник, який влаштувало керівництво місцевого ветсанзаводу - держпідприємства, яке мало би утилізовувати тваринні рештки.

У групі Вконтакте "Типовий Ковель" активісти виклали жахливе відео з території заводу, де видно наслідки недбальства. У народі це місце вже давно прозвали просто - костомелка.

Відео На Волині купи мертвих свиней та коней гниють просто неба

Місцеві жителі розповіли ТСН.ua, що ситуація на цьому підприємстві ніколи не було задовільною, але останнім часом значно погіршилася. Мовляв, раніше рештки використовували для виготовлення мила, й іноді мешканці розташованих неподалік будинків відчували сморід. Проте тепер трупи свиней, собак і навіть коней звалюють просто неба, а неприємний запах відчувається вже на набагато більшій території.

"Кожного року таке. Літом ввечері зазвичай костомелка смердить. Але що буде цього літа, я навіть боюся уявити. Страшне, що там робиться. Просто раніше той завод працював, з тих відходів (кісток, шкур) варили дустове мило. А зараз все заглохло. Приблизно осінь-зима, як морози почалися. Ми каталися на велосипедах лісом і поїхали дорогою, а хлопці туди звернули і заїхали у цей сморід. Це був жах", - розповів місцевий житель Олександр.

"Я не можу сказати що було ідеально, інколи відчувався запах, але вода була чиста, без запаху (у нас своя свердловина). Воду на сьогодні зі свердловини до вживання не використовуємо, возимо джерельну", - поділилася місцева жителька Анна.

Перекрита дорога до ветсанзаводу у Ковелі_1
Про Ковель
Активісти перекрили дорогу до ветсанзаводу

Підприємство, на території якого влаштували екологічну катастрофу, - це ковельська філія ДП "Укрветсанзавод". За даними місцевої влади, це єдине підприємство на території Волинської області, яке займається переробкою та утилізацією сировини тваринного походження, неякісних харчових продуктів тощо.

Реакція чиновників

Ще рік тому чиновники констатували, що підприємство перебуває у стані недофінансування, має борги та працює на застарілому обладнанні.

"Повна зупинка роботи Ковельської філії "Укрветсанзаводу" може нанести сильний удар по екології Волині. Потрібно визначити напрям розвитку: або ми допускаємо закриття підприємства та шукаємо можливості для утилізації відходів в інших областях, або ж проводимо повну реконструкцію підприємства, яке успішно продовжить свою роботу на Волині", - говорив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик у травні 2016 року. 

Тоді очільник адміністрації давав місяць на вирішення проблемних питань, проте вочевидь справа з місця так і не зрушила.

Голова Волинської ОДА Володмир Гунчик у коментарі ТСН.ua нарікає на керівництво підприємства, яке проігнорувало попередні рекомендації, надані йому за результатами двох перевірок у 2016 році.

Наразі Гунчик розпорядився створити робочу групу, яка має ознайомитися з нинішнім станом справ і напрацювати нові рекомендації щодо реорганізації ветсанзаводу, а у випадку виявлення порушень законодавства – надати пропозиції відповідним органам щодо притягнення до відповідальності посадових осіб.

Щоправда щодо дієвості останнього є сумніви, адже кримінальне провадження щодо цього питання вже триває. Тим не менш позитивного впливу на діяльність підприємства це не справило.

Перекрита дорога до ветсанзаводу у Ковелі_3
Про Ковель
Активісти перекрили дорогу до ветсанзаводу і палять шини

Коментаря директора ветсанзаводу Вадима Сухоноса отримати не вдалося. Як повідомили у приймальні підприємства, Сухоніс наразі зайнятий вирішенням проблеми.

Водночас місцеве видання "Про Ковель" повідомляє, що днями обурені мешканці звернулися зі скаргами до міської влади, яка зібрала позачергове засідання. На ньому був присутній і Сухоніс. Він розповів, що підприємство працює не на повну силу, бо йому не вистачає котлів і власної котельні. 

Конкретних рішень на засіданні ухвалено не було. Чергову зустріч щодо цього питання заступник міського голови Андрій Товстига запропонував провести напередодні наступного засідання Ковельської ради, яке має відбутися 22 березня. І вже тоді чиновники мають сформулювати якісь пропозиції щодо дій. А тим часом вони звернулися по допомогу і до Волинської ОДА.

Екологічна катастрофа

Результати появи скотомогильників - це не лише забруднення води й ґрунту. Це ще й зграї комах, які вкривають відходи, що гниють, а потім осідають на обійстях місцевих жителів.

"І мухи, і таргани, і миші. Це можуть бути різні захворювання - від холери до чуми", - зауважив еколог Володимир Борейко.

Навколишні ґрунти тим часом вже дослідила Державна екологічна інспекція. І, за словами інспектора Анатолія Приходька, ситуація далека від нормальної. Адже стоки від решток тварин, які лежать просто на землі, безперешкодно потрапляють у ґрунт і воду.

Тож поки чиновники думають, як їм вирішити екологічну проблему, місцеві жителі, яким уже увірвався терпець, заблокували дорогу, якою вантажівки возять на костомелку трупи тварин. Активісти вимагають повного закриття підприємства та утилізації тих відходів, які накопичилися на його території за останні роки.

Зазначимо, що ситуація у Ковелі, на жаль, не є унікальною для України. Так, нещодавно на Львівщині виявили гігантський скотомогильник, який забруднює воду та ґрунт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції