Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-чиновник уряду розповів сумну правду, як зникають мільярди від автовласників на ремонт доріг

При цьому Укравтодор контролює свою ж роботу.

Україна займає 139 місце з 142 країн у світі за якістю доріг. При цьому 97% шляхів у незадовільній якості. Лише 10% від усіх зібраних на дороги коштів надходять на їхнє утримання, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Як повідомив колишній голова дорожнього департаменту Міністерства інфраструктури України Роман Хміль, Мінфін постійно займався махінаціями із коштами, які виділялись автодорам.

"Ми вперлися в Верховну Раду - нічого не було прийнято. Всі розмови точаться навколо цього. Хочете, щоб ми проголосували за такий законопроект? Посадіть нашу людину в таке крісло", - зазначив він.

Наприклад, депутати мали б проголосувати за створення спеціального дорожнього фонду, куди повинні були надходити гроші від акцизу на нафтопродукти і далі йти на ремонт. У 2015 році сума бензинових надходжень сягала 26 мільярдів гривень. "Насьогодні акциз, який має бути цільовим на дороги, і який всі автомобілісти сплачують, коли купують бензин. Держава нам каже, що ви маєте платите цей акциз тому, що нам потрібно ремонтувати дороги, якими ви їздите, а по факту на дороги доходить до 10% тих грошей, які збираються", - додав Хміль.

Таким чином, 26 мільярдів гривень знову підуть куди завгодно, тільки не на дороги. Але платять автовласники не тільки той акциз. Уже два роки діє 5% податок на роздрібний прожаж пального на АЗС. Щоразу заправляючи власний автомобіль, 5% від загальної суми йде до бюджету населеного пункту, де розташована заправна станція. Наприклад, загалом в 2015 році, згідно з відповіді Київської міськдержадміністрації, столиця отримала майже 1 млрд гривень від податку на паливо. Цього року - дохід буде ще більшим.

При цьому в державі створена система за якою роботу Укравтодору контролює тільки сам Укравтодор.

"Укравтодор контролює сам себе і навіть ті гроші, які ми узгодили з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Вони були готові цього року профінансувати експертизу всіх доріг в Україні. Ця експертиза була скасована командою Володимира Омеляна та в.о. голови Укравтодору Євгена Бараха", - розповів Роман Хміль.

Своєю чергою, юристи закликають автовласників викликати поліцію туди, де знайдена яма на дорозі. У результаті правоохоронці мають змусити дорожників заробити неякісні ділянки шляхів.

Сергій Гальченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції