Екс-депутат Держдуми розповів, як Путін вирішував анексувати Крим і кого призначив відповідальним

Колишній депутат російського парламенту Ілля Пономарьов пояснив, яким чином відбувалася окупація і анексія і хто за неї відповідав.

Остаточне рішення щодо анексії Кримського півострова Російською Федерацією було ухвалене у ніч з 22 проти 23 лютого 2014 року. Тоді президент Росії Володимир Путін скликав термінову нараду із найнаближеніших осіб і обговорив варіанти і шляхи окупації.

Про це під час допиту у справі про держзраду Януковича в Оболонському суді розповів колишній депутат Державної думи РФ Ілля Пономарьов. 

"І в ніч з 22 проти 23 лютого було зібрано вузьку нараду – я розмовляв з одним з учасників цієї наради, не можу називати прізвище людини, – де, крім Путіна, було 4 людини з вищого керівництва РФ і де обговорювалося, що будемо робити у зв'язку з подіями в Україні",- каже Пономарьов.

ВідеоУ суді у справі по держзраді Януковича свідчив екс-депутат російської Держдуми

Ілля Пономарьов розповів, що рішення про анексію Криму ухвалив особисто Путін у ніч проти 23-го лютого 2014 року. А лист Януковича про введення військ розв'язав руки сенаторам російського парламенту під час голосування за дозвіл Путіну застосувати війська.

У суді у справі по держзраді Януковича свідчив екс-депутат російської Держдуми

За його словами, присутні на нараді спочатку були проти прямої анексії, наводячи приклад з Південною Осетією, а також посилалися на Конституцію, яка дозволяє за попередньою законодавчою згодою приєднувати до себе лише незалежні держави, а не їхні частини. Проте Путін сказав, що варіанти необхідно вигадати у будь-якому випадку і поклав це завдання на наближених осіб.

Він призначив голову Міноборони Сергія Шойгу відповідальним за військову частину окупації, а помічника і радника Владислава Суркова - за політичну. І вже 27 лютого на території АР Крим з'явилися перші "зелені чоловічки" у військовій формі, озброєні і без знаків розпізнавання.

За словами Пономарьова, у Росії завжди була думка, що Крим - це її територія і її необхідно "повернути". В інституті СНД навіть розроблялися плани як з розчленування України, так і з анексії півострова. Представники органів влади Криму неодноразово приїжджали до РФ і говорили про "російський Крим". Силовий ресурс самого Криму, якщо не говорити про військових РФ, спирався на кримінальні організації, з якими був пов'язаний Сергій Аксьонов.

"Те, що відбувалося в Криму не було якимось спонтанним рухом знизу, заснованим на якомусь страху міфічних бандерівців, а це було саме організоване захоплення території іншої країни", - каже екс-депутат Держдуми. 

Доказом введення збройних сил іншої держави є військовослужбовець із Сибіру, котрого перекинули до Севастополя. З ним Пономарьов познайомився особисто. 

"Я думав, що участь збройних сил була не ключовою, але виявилося, що ключовою. Після того, як я познайомився з людьми, які жили в Криму в цей час, спостерігали все, що відбувається своїми очима, почув численні свідчення того, як це відбувалося, я змінив точку зору", - додає він.

Нагадаємо, раніше ФСБ Росії заявила про затримання в Сімферополі громадянина України, який нібито збирав і передавав українським спецслужбам інформацію про діяльність частини Росгвардії та Федеральної служби безпеки. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції