Екс-глава "Енергоатому" Деркач: необхідно перевірити системи аварійної готовності атомної галузі України

В першу чергу, необхідно ще раз проаналізувати і гарантувати прийнятний ризик можливого негативного впливу АЕС на населення і довкілля, каже Деркач.

Андрій Деркач
УНІАН
Андрій Деркач
Народний депутат, екс-президент НАЕК "Енергоатом" Андрій Деркач вважає за необхідне провести перевірку системи аварійної готовності "Енергоатому" та українських атомних станцій.

У коментарі відносно впливу аварії на АЕС "Фукусіма-1" в Японії на подальший розвиток атомної енергетики в Україні Деркач заявив, що "поки зарано робити якісь узагальнюючі висновки стосовно впливу цієї аварії на розвиток атомної енергетики в Україні, але необхідність додатково вивчити питання безпеки існуючих і нових атомних енергоблоків в Україні очевидна".

"В першу чергу, необхідно ще раз проаналізувати і гарантувати прийнятний ризик можливого негативного впливу АЕС на населення і довкілля. У зв'язку з цим питання відмови з загальної причини в контексті імовірнісного аналізу безпеки вимагає ретельного опрацювання і переосмислення", - зазначив народний депутат.

"Вважаю за необхідне найближчим часом провести широкомасштабну перевірку системи аварійної готовності "Енергоатому", у тому числі по управлінню запроектною аварією. Упевнений, що нам не обійтися при цьому без діяльної підтримки наших російських колег, у першу чергу генерального конструктора наших реакторів ОКБ "Гідропрес", - підкреслив Деркач.

Говорячи про нові енергоблоки, у тому числі Х3, Х4 депутат зазначив, що вони повинні відповідати усім сучасним вимогам безпеки, з урахуванням аналізу аварії на АЕС в Японії.

"У зв'язку з цим питання переоцінки сейсмічної стійкості існуючих будівельних конструкцій, з урахуванням аналізу аварії на АЕС "Фукусіма-1", має бути найретельнішим чином розглянутий у звіті з аналізу безпеки Х3, Х4. Заздалегідь можу сказати, що використання залишків будівельних конструкцій буде неможливим, отже будувати доведеться з нуля, що дозволить передбачити додаткові системи безпеки", - підкреслив він.

Читайте також:

В Україні посилено контроль за роботою АЕС

Українці порадили японським атомникам, як охолодити реактори

Українці в Японії: влада кинула нас напризволяще

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: