Екс-глава Мінпаливенерго взяв на себе частину провини Тимошенко

Юрій Продан стверджує, що це він у 2009 році передав "Нафтогазу" газові директиви Тимошенко, які призвели до підписання контракту з Росією.

Екс-міністр енергетики Юрій Продан в ході допиту у справі Юлії Тимошенко заявив, що директиви екс-голові "Нафтогазу" Олегу Дубині передав він, а не екс-прем'єр. Про це він повідомив у Печерському суді під час допиту свідків.

Як відомо, в постанові про притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності сказано, що це вона передала директиви Дубині на підписання газового договору з Росією, що призвело до тяжких наслідків.

У ході суду Продан заявив, що знайшов серед своїх документів ксерокопію написаного від руки доручення Тимошенко, яким вона зобов'язує його ознайомити зі змістом своїх директив НАК "Нафтогаз України".

На запитання судді, хто передав директиви Дубині, Продан відповів: "Мені здається, що я передав". За його словами, минуло 2,5 роки, тому він не все пам'ятає.

Водночас суддя зачитав протокол свідчень Продана під час досудового слідства, де той сказав, що не пам'ятає, хто саме передав Дубині директиви. На думку прокурорів, це є розбіжністю між його свідченнями у досудовому слідстві та в судовому процесі.

Продан на це відповів: "На той момент (на момент допиту) я чітко не пам'ятав, хто передавав директиви Дубині, але у своїх паперах, готуючись до суду, я знайшов доручення прем'єр-міністра довести ці директиви до відома Дубини. Тому, скоріше за все, це я їх йому передав", - сказав він.

У свою чергу Тимошенко підтвердила, що від руки написала ці директиви, перебуваючи в будівлі уряду Росії. "Я підтверджую свій підпис, враховуючи, що ситуація була напружена, треба було брати відповідальність на себе, я її взяла", - сказала Тимошенко.

Тому вона звернулась з клопотанням долучити це доручення як доказ у справі. Представники прокуратури виступили проти, оскільки Продан надав копію і не зміг повідомити, де зберігається оригінал. "Доручення, яке вам дала прем'єр, ви просто кинули в папку?" – запитав Кірєєв у Продана.

"Я не знаю, можливо, я віддав його помічникам", - відповів екс-міністр.

У свою чергу Тимошенко зазначила, що "питання знаходження оригінала не перебуває у компетенції Продана, це питання до діловодства уряду". Однак Кірєєв відмовився долучити цей документ як доказ, "оскільки не встановлено його походження".

Читайте також:

Суддя відмовився арештувати Тимошенко

В Печерському суді депутати знову побились з міліцією (відео)

Тимошенко не визнала претензії "Нафтогазу" на 1,5 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: