Прокуратура проведе обшук в помешканні екс-глави "Укравтодору"

Вадима Гуржоса звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, що призвело до багатомільйонних збитків держави.

 Транспортна прокуратура Києва отримала дозвіл на обшук житла екс-глави "Укравтодору" Вадима Гуржоса. Його звинувачують у завданні державі багатомільйонних збитків.

11 і 13 травня Печерський суд Києва дав дозвіл на обшук у київській квартирі, а також у заміському будинку Гуржоса під Києвом. Згідно з ухвалою суду, підставою для обшуку є кримінальна справа, порушена транспортною прокуратурою Києва наприкінці квітня цього року. Колишнього чиновника столичні слідчі підозрюють у перевищенні влади і службових повноважень, що призвело до багатомільйонних збитків держави.

Мова йде про передачу в довгострокову оренду цілісного майнового комплексу дочірньої структури "Укравтодору" - ДП "ДРСУ №100": "Відповідне рішення було прийняте і реалізоване в лютому-березні 2009 року, внаслідок чого майно дорожньо-будівельного управління опинилося у розпорядженні комерційної структури зі схожою назвою ЗАТ "ДРСУ №100". За даними транспортної прокуратури Києва, загальна вартість активів підприємства складає 43 млн гривень".

До передачі в оренду держмайна мав відношення і Валерій Вощевський, який змінив у березні цього року Гуржоса на посту глави "Укравтодору". Не виключено, це і стало причиною раптової відставки Вощевського цього тижня.

Дочірнє підприємство "ДРСУ №100" спеціалізувалося на виготовленні холодних асфальтових сумішей, бітумів й мало свої виробничі бази в кількох областях країни. На балансі компанії знаходилася високотехнологічна техніка для прокладання і ремонту доріг. Крім того, за рік до здачі в оренду компанія закупила спеціалізований американський комплекс для будівництва металевих безкаркасних споруд виробничого призначення.

Оскільки підприємство мало загальнонаціональне значення, слідчі прокуратури стверджують, що підприємство не могло бути передане в оренду. Це суперечить закону про приватизацію і закону про оренду державного та комунального майна.

"В результаті спільних злочинних дій глави Державної служби автомобільних доріг України, глави правління ВАТ "ГАК "Автомобільні дороги України" та директора ДП "ДРСУ №100" державі завдано збитків у розмірі 12,78 млн гривень", - йдеться в частині пояснення судової ухвали про обшук житла Гуржоса.

У цю суму входить збиток від заниженої орендної плати (1,2 млн гривень), а також збиток від зупинки фінансово-господарської діяльності ДП "ДРСУ №100" (11,5 млн гривень). Чистий прибуток у 2007 році держпідприємства склав 658 тис. гривень, у 2008-му - 121 тис. гривень.

Як раніше повідомлялося, з січня по грудень 2009 року Державна служба автомобільних доріг "Укравтодор" проклала за бюджетні гроші всього лише 7,8 км нових доріг, витративши на це 913,5 млн грн.

Читайте також:

"Укравтодор" візьме кредит в 900 млн євро

"Укравтодор" підрахував, скільки потрібно грошей на ремонт доріг

В Україні будують найдешевші у світі дороги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: