Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-мер Слов'янська Штепа йшла на перемовини з бойовиками за наказом Тарути

Продовжуються судові засідання у справі колишньої очільниці міста.

Колишній губернатор Донеччини Сергій Тарута віддавав наказ екс-меру Слов'янська Нелі Штепі йти на перемови з бойовиками, щоб не допустити кровопролиття у місті, йдеться у ТСН.16:45.

Про це нардеп розповів під час відеодопиту на судовому засіданні. Зокрема, Тарута дозволив Штепі дати на вимогу бойовиків телеінтерв'ю, щоб ті, зі свого боку, відпустили полонених. Знімати допит екс-губернатора Донеччини заборонив суд.

"Я рекомендував їй, щоб вона йшла і спілкувалась, заспокоїла тих, хто захопив будівлі, і зробила все можливе, щоб не допустити кровопролиття в Слов'янську", - повідомив Тарута.

Подробиці взаємодії з колишнім очільником області повідомила на суді й сама Штепа: "Все, що я говорила, це було за його вказівкою. І коли вони мене побили і сказали, що треба дати інтерв'ю, моя невістка зв'язалася з Тарутою і сказала - нехай говорить, що хоче, що її змушують".

Екс-мер Слов'янська Неля Штепа перебуває у СІЗО з 11 липня 2014 року. Штепу звинувачують у проведенні незаконного соцопитування з питання федералізації, а також у тому, що вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв'ю ЗМІ закликала не звільняти його.

В обвинувальному акті також зазначено, що Штепа висловлювала підтримку сепаратистам, не перешкоджала захопленню міськради і дозволила бойовикам "ДНР" зайняти місто, що призвело до окупації Слов'янська з 12 квітня до 5 липня 2014 року. Крім того, за словами прокурорів, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів. Окремо зазначається, що за час окупації і бойових дій у Слов'янську загинуло 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджені 1574 будинки, а також об'єкти житлово-комунальної інфраструктури міста. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції