Екс-міністра фінансів 5 годин допитували в Генпрокуратурі

Слідчі Генеральної прокуратури по черзі запрошують на допити міністрів уряду Юлії Тимошенко.

У Генпрокуратурі допитали колишнього виконуючого обов'язки міністра фінансів Ігоря Уманського і екс-главу НАК "Нафтогаз України" Олега Дубину.

Слідчих прокуратури цікавило питання збільшення статутного капіталу "Нафтогазу".

"Я провів у слідчих більше 5 годин, думаю, цього досить, щоб мене більше не викликати", - повідомив Уманський. За його словами, ГоловКРУ вважає незаконним збільшення статутного фонду держкомпанії. Однак, у чому конкретно полягає претензія контролюючих органів, уточнити не зміг.

Нагадаємо, влітку 2009 року і в лютому 2010-го Кабмін Тимошенко двічі збільшував капітал "Нафтогазу": на 18,6 млрд гривень і 12 млрд гривень шляхом внесення до нього облігацій внутрішньої держпозики.

Джерела у Контрольно-ревізійному управлінні зазначили, що, на думку ревізорів, додаткова емісія здійснювалася незаконно, оскільки збільшення статутного капіталу цінними паперами суперечить чинному законодавству. Крім того, на думку державних контролерів, перед додатковою емісією Мінфін зобов'язаний був подати зміни до держбюджету.

Уманський зізнався, це вже не перший його візит до Генеральної прокуратури. "Я був там також близько місяця тому - відповідав на запитання слідчих щодо використання грошей зі Стабілізаційного фонду", - зазначив екс-чиновник.

За його словами, мова йде про 20 постанов, якими виділялися гроші зі Стабфонду держбюджету на різні потреби. З цього ж питання відвідували відомство екс-глава Держказначейства Тетяна Слюз і екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

Також ГоловКРУ готується передати матеріали, що стосуються діяльності екс-міністра праці і соціальної політики Людмили Денисової. Однак та заперечила цей факт. "Мене не викликали. Я наразі перебуваю в Сімферополі", - відповіла вона.

У той же час заступник глави ГПУ Тетяна Корнякова натякнула, що список чиновників, яких чекають на бесіду в її відомстві, може бути розширений. "Хтось ще ходить. Це різні люди. Ви про них дізнаєтеся потім", - зазначила вона, відповідаючи на запитання, кого ще хотіла бачити у себе Генпрокуратура.

Читайте також:

Міністрів Тимошенко викликали на допит в Генпрокуратуру

ГПУ звинуватила уряд Тимошенко в незаконному витрачанні бюджетних грошей

Янукович наказав розслідувати аварію з його кортежем

Азаров: Дубина дав росіянам карт-бланш на підписання газової угоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: