Екс-начальник Пукача не вірить, що вбити Гонгадзе вирішив Кравченко

Колишній начальник Олексія Пукача: "я не вірю і ніколи не повірю в те, що Кравченко прийняв рішення про фізичну ліквідацію Георгія Гонгадзе".

Колишній начальник Олексія Пукача Володимир Мельников не вірить у причетність екс-голови МВС Юрія Кравченка до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

"Ні, не вірю й не повірю ніколи", - сказав Мельников в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Україна" на запитання, чи вірить він у версію Генпрокуратури про те, що замовником убивства Гонгадзе був покійний Кравченко

Володимир Мельников протягом 1998-2003 років обіймав посаду заступника міністра - начальника кримінальної міліції. Він був безпосереднім начальником Олексія Пукача, якого звинуватили у вбивстві Гонгадзе.

Мельников не вірить у версію слідства про те, що вбивство журналіста замовив екс-глава МВС Юрій Кравченко.

"Юрій Кравченко не міг піти на це з ряду причин. Судіть самі: щось може бути секретом тільки тоді, коли про це знають дві-три людини. У випадку ж з Гонгадзе було задіяне широке коло осіб. Сьогодні вже відомо, що за журналістом тривалий час стежили, його контролювали, збирали якісь матеріали. Про це знали десятки два людей. Такий досвідчена людина, як Кравченко (а я з ним пропрацював близько п'яти років), за такої кількості обізнаних людей ніколи б на таке не пішов. Навіть якщо допустити, що він прийняв таке рішення і віддав наказ, то людина би просто зникла безвісти. А що вийшло потім, всі знають - все пішло через пень-колоду", - розповів Мельников.

Він також додав, що не бачить у Кравченка мотиву для вбивства журналіста.

"Навіщо це йому? Хіба Георгій Гонгадзе щось зробив міністрові, щоб той дав відмашку його ліквідувати? Нічого він не зробив. Тому ще раз повторю: я не вірю і ніколи не повірю в те, що Кравченко прийняв рішення про фізичну ліквідацію Георгія Гонгадзе. Можливо, за спиною міністра якісь моменти виникали", - зауважив він.

" Я не знаю, чи давав взагалі хтось Пукачу команду ліквідувати журналіста. Я взагалі не розумію, навіщо Пукачу було давати команди. Він - генерал, працював у самостійної структури, і сам ухвалював рішення. Якщо все це сталося, то це було його рішення", - припустив Мельник.

"Чому він це зробив - у мене відповіді немає. Знаєте, все настільки абсурдно і незрозуміло ... Якби все робилося професійно, причому, як стверджують, за прямою вказівкою першої особи, то ... Але все зроблено непрофесійно, незрозуміло яким способом! І незрозуміло, чому через десять років саме так поставили крапку", - резюмував він.

Нагадаємо, 14 вересня Генпрокуратура назвала замовника вбивства Георгія Гонгадзе. Слідство встановило, що генерал-лейтенант міліції Олексій Пукач отримав наказ убити журналіста від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка (у 2005 році Кравченко був знайдений мертвим, офіційна версія - самогубство).

Утім, багато хто вважає це спробою "прикрити" справу, стверджуючи, що замовників треба шукати серед живих.

Читайте також:

ГПУ зайнялася вивченням законності "справи Пукача"

Адвокат: Пукач розповів про роль Литвина у вбивстві Гонгадзе

Слідство засекретило 20 томів справи Пукача

Герман: Замовників вбивства Гонгадзе треба шукати серед живих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: