Екс-посол Німеччини заявив, що в українській політиці домінують злодії в законі

Дата публікації
Перегляди
1824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Екс-посол Німеччини заявив, що в українській політиці домінують злодії в законі

Ізоляція Януковича нашкодить Україні, переконаний Шюдеманн

Керівники Євросоюзу наврядчи приїдуть до України на саміт, поки Тимошенко перебуває у в'язниці.

В Україні дійсні два поняття, які у Західній Європі невідомі: "це телефонне правосуддя і злодії у законі", сказав в інтерв'ю Deutsche Welle колишній посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн.

"Домінування цих явищ в українській політиці є наслідком неспроможності політичних еліт України, починаючи з набуття нею незалежності. Це не є винаходом тих, хто перебуває при владі сьогодні. Але сьогоднішня влада не докладає достатніх зусиль, аби це змінити", - додав екс-посол.

Водночас він вважає, що повна ізоляція президента Віктора Януковича від цивілізованого світу може нашкодити українському народу, пише "Дзеркало тижня".

"Ізоляція Януковича неминуче призвела би до ізоляції України. Це фатальна постановка питання. Мені би хотілося, щоби сторонам вдалося знайти спільну мову на запланованому на грудень саміті Україна-ЄС. Я переконаний, що ціла нація не може ставати заручником однієї керівної особи. Ми бачимо, чим це може закінчитися на прикладі Білорусі, хоч наразі ці дві країни і не варто порівнювати. Я закликаю українське керівництво знайти спосіб порозуміння із західними партнерами. Українці хочуть зближення з Євросоюзом і заслуговують на це. Україна - це історично європейська країна. Але називатися такою вона може лише, якщо у ній діятимуть демократичні принципи", - сказав він.

Водночас Штюдеманн вважає малоймовірним приїзд до Києва на саміт Україна-ЄС керівників Євросоюзу, доки лідер української опозиції Юлія Тимошенко знаходиться у в'язниці.

"Нам, європейцям, таке уявити просто неможливо. Це не відповідало би ані демократичним традиціям, ані базовим демократичним принципам. Треба сказати чітко: українська сторона має діяти. Адже саміт має сенс лише у тому випадку, якщо він відбудеться на найвищому рівні. На це він і саміт. Немає сенсу проводити такі заходи на рівні осіб другої або третьої ланки", - наголосив екс-посол.

Читайте також:

Німеччина не хоче приймати Україну до ЄС

Євросоюз може скасувати грудневий саміт

Без реформ та демократії Україна не отримає асоціацію з ЄС

Медведєв порівняв Євросоюз з "котом у мішку"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація