Екс-посол США: напруження між Києвом і Москвою неминуче

Екс-посол не вважає президента Віктора Ющенка винним у погіршенні україно-російських відносин.

Напруження між Києвом і Москвою є неминучим, особливо коли йдеться про збереження української національної пам'яті. Таку думку висловив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Екс-посол не вважає президента Віктора Ющенка винним у погіршенні україно-російських відносин. "Ми можемо сперечатися про те, наскільки розумними були певні кроки, які зробив Ющенко для того, щоб розбудити українську національну пам'ять, однак, мені здається, напруження між Києвом і Москвою є неминучим, коли йдеться про українську національну пам'ять взагалі", - зазначив він.

"Я думаю, що коли Ющенко став президентом, він хотів розбудувати всі успіхи, які Україна здобула за роки незалежності, і перетворити Україну на сучасну європейську державу, інтегрувати Україну в європейські та євроатлантичні структури. Як ми побачили, Росія не готова це сприйняти", - зазначив Пайфер.

За його словами, "багато хто в Москві ще вірить у сфери впливу і вважає, що Москва має право накладати вето на стратегічні рішення своїх сусідів".

"Отож, оскільки Ющенко хотів наблизити Україну до Заходу і саме в цьому бачив майбутнє України, тертя з Москвою було неминучим. Дотримуватися західної орієнтації і водночас уникати напруження з Москвою було надзвичайно важким", - сказав екс-посол США.

Читайте також:

Екс-посол США похвалив Ющенка за повернення Януковича

Мєдвєдєв приїде на інавгурацію Януковича, якщо її не зірвуть

Герман розкрила деякі подробиці інавгурації Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: