Екс-посол України в США: Росія готується до захоплення України

Дипломат стверджує, що ідея розпаду України на частини цілком серйозно опрацьовуються на різних рівнях влади в Росії.

Колишній посол України в США Юрій Щербак в інтерв’ю газеті "День" заявив, що серед російського керівництва розглядається можливість проведення операцій по захопленню територій України. За словами екс-дипломата, до цього готується громадська думка як у самій Росії, так і на Заході. Зокрема, заявив екс-дипломат, Росія активно поширює тезу про те, що Україна є "державою, що не відбулася".

Як приклад інформаційної війни проти України дипломат наводить інтерв’ю голови президії Ради з зовнішньої та оборонної політики Росії Сергія Караганова виданню "Русский журнал", в якому Караганов обурюється, що Європа не дасть карт-бланш Росії на те, "щоб вона окупувала Україну в цілому або по частинах".

"Агресивні розмови щодо України та можливого поділу її території настирливо ведуться затуліними (перший заступник глави комітету російської Держдуми по зв'язках із співвітчизниками, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін - ред.), прохановими (письменник і публіцист Олександр Проханов - ред.), дугіними (політолог, голова "Євразійського комітету" Олександр Дугін - ред.) та іншою публікою, нав’язуються російському суспільству як геополітична даність: так колись російські більшовики з фантастичних пропагандистських гасел формували криваву дійсність", – вважає Щербак.

Він упевнений, що ідея розпаду України на частини цілком серйозно опрацьовуються на різних рівнях влади в Росії.

"Немає сумніву, що ідеї про "десуверенізацію" України, її "некеровану територію", "розпад" на частини цілком серйозно проробляються на різних рівнях політичного, військового та розвідувального керівництва РФ: великі та мали російські начальники не забули, що вигукував їхній вождь (йдеться про заяву Володимира Путіна - ред.) на бухарестському самміті 2007 року у хвилину гнівного одкровення: "Україна - це не держава! Що таке Україна? Одна частина її - це Східна Європа, а друга - і дуже велика - подарована нами!" - попереджає Щербак.

"З цим напрямом політологічної думки все зрозуміло. На військовій мові це називається ідеологічно-пропагандистським забезпеченням майбутньої операції із захоплення території суверенної держави", – так характеризує київський дипломат політику Росії на українському напрямі.

"Розмови деяких турботливих сусідів щодо загрози з боку "некерованої" України, яка "не відбулася як держава", належать до розряду інформаційної війни, що має на меті переконати громадянську думку в Росії та ряді європейських країн (Франція, Німеччина) у легітимності застосування санкцій проти України, у можливості проведення операції з приборкання неслухняної держави, яка наважилася (яка зухвалість!) на реалізацію власного зовнішньополітичного курсу, відмінного від євроазійських, імперських, автократичних напрямів розвитку РФ", - наголосив екс-посол.

Читайте також:

В Україні заговорили про війну з Росією та Румунією

Росія заборонить Ющенку в’їзд за "героїзацію фашизму"

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

Росія заборонила НАТО наближатися до своїх кордонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: