Екс-прем’єр Чехії: договір Тимошенко захистив людей і зберіг імідж України

Екс-прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек, який у 2009 році брав участь у газових переговорах України і Росії, вважає, що Юлію Тимошенко немає за що судити.

Юлію Тимошенко нема за що судити, вважає екс-прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек, який у 2009 році брав участь у газових переговорах України і Росії.

"Я на Тимошенко як тодішній голова Ради Європейського Союзу в рамках маятникової дипломатії тиснув. За мною стояло півмільярда громадян Європейського Союзу, велетенські проблеми, які загрожували Болгарії і Словаччині", - зазначив Тополанек.

"Юлія Тимошенко тоді поводилась дуже статечно. У неї не було іншої можливості, ніж домовитись із Росією. А моєю метою було, щоб Україна не програла 0:10, тому що вона тягнула протягом протистояння за коротший кінець мотузки", - заявив він.

За словами екс-прем'єра Чехії, "підхід української влади, конкретно Юлії Тимошенко, був дуже сміливим".

"І якщо б їй мало б щось загрожувати за договори, які вона підписала, то я б це сприйняв як продовження внутрішньополітичного бою в Україні. Договір, який вона тоді була вимушена підписати з Росією, захистив людей в Україні і зберіг імідж України, якщо говорити про її європейський вибір. Вона (Тимошенко) тоді сприймалась як людина, яка з іншими разом займалась вирішенням газової кризи, і я не думаю, щоб її можна було за щось судити", - заявив він.

За словами Тополанека, газова криза 2009 року "мала Україні та Європі продемонструвати силу Москви і російські інтереси, які Москва протягом кризи проштовхнула".

"Тоді газова криза була вершиною суперечки навколо бізнесових ниток, коли газ із Росії йшов в Україну на набагато вигідніших умовах, ніж за які продавався на європейському ринку. З цієї різниці жила низка перекупників. А перекупники на російському та українському боці, мабуть, не виконували точно завдання, якщо можна так обережно висловитись", - зазначив екс-прем'єр Чехії.

"Метою Росії також було зменшити опір проти будівництва газопроводу Nord Stream, коли такі країни, як Польща чи країни Балтії з геополітичних причин були проти. Сьогодні через Nord Stream проходить перший газ, тобто мети досягнуто. Ще однією ціллю було змінити взаємини в Україні, що Москві також вдалось", - підсумував Тополанек.

Нагадаємо,прокурори попросили суд визнати Тимошенко винною і призначити покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років, без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

Як відомо, її звинувачують у перевищенні влади під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Тимошенко знаходиться під арештом з 5 серпня.

Читайте також:

Захист Тимошенко не бачить доказів вини екс-прем'єра

Адвокати знайшли у справі Тимошенко документи з неіснуючою в календарі датою

Донька Тимошенко: камера, в якій сидить мама, виглядає, як печера

 Литвин натякнув, що закон Януковича врятує Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: