Екс-президент Криму: ми могли стати незалежними, але не встигли

Юрій Мєшков прямо до відділення Криму від України не закликав, але сказав, що необхідно відновити дію Конституції АРК 1992 року, яка де-факто перетворювала півострів на суверенну державу.

Екс-президент Криму Юрій Мєшков вважає, що в 90-х роках АРК мала шанс здобути незалежність, але їм не скористалась. Про це він розповів виданню "Сегодня".

Мєшков повідомив, що він готовий повернутися у політику. Прямо до відділення Криму від України він не закликав, але сказав, що необхідно відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року, яка де-факто перетворювала півострів на суверенну державу.

Екс-президент Криму жалкує, що йому свого часу не вдалося провести референдум про суверенний статус півострова.

"Може, не прийшов ще час, але політика - мистецтво можливого... Усе, що могло робитися в тій ситуації, робилося. Тому матеріальна основа, економіка перетворювалася і перетворилася. Маючи таку можливість, ми б діяли самостійно, не оформляючи свою самостійність. Цей процес став би природним, не натужним. Де-факто ми б вже стали, ми ставали незалежними, ми отримали таке паблісіті, таку "уважуху", що з нами розмовляли як з добрими друзями керівництва Європи президенти. Досі ж президент Тайваню - найкращий друг. Не встигли", - зазначив він.

Мєшков висловив стурбованість тим, що проросійські сили Криму наразі роз’єднані.

"Щонайближче мені був "Республіканський рух Криму". На жаль, його раздеребанили, розтаскали. Зараз російський і проросійський рух роз'єднаний, розбитий на якісь фрагменти, в нього прийшли випадкові люди, залишилися ті, хто зраджував і продавав нас. "Російська єдність" - апендикс тієї структури, яка працює не в інтересах людей, а проти них. Їх останнє досягнення - висловлювання з приводу того, що, мовляв, ми російськокультурні, ми за те, щоб Україна разом з Кримом йшла до Росії. От севастопольські організації зараз в авангарді суспільно-політичного життя Криму", - заявив він.

Аналітика по темі:

Новий Криматорій

Читайте також:

Московський патріархат відрікся від козаків, які побилися зі спецназом у Криму

Росія змирилася з втратою Криму, але громадянство його населенню давати буде

Російський адмірал: Росія ніколи не віддасть Севастополь

Опитування: 80% жителів Криму - за відтворення єдиної держави з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: