Екс-суддя Зварич оголосив голодування і готовий померти

Ігор Зварич голодує вже шостий день на знак протесту проти "свавілля і беззаконня" вищих посадових осіб країни.

Колишній голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич оголосив голодування на знак протесту проти "свавілля і беззаконня" вищих посадових осіб країни: президента, генпрокурора і його заступників, а також голови Служби безпеки України. Він вимагає відставки керівництва Генпрокуратури.

Як повідомила прес-секретар адвоката Тетяна Турчина, Ігор Зварич голодує вже шостий день.

Зокрема, екс-суддя вимагає від президента України Віктора Ющенка публічних вибачень за скоєння ним "антиконституційних дій щодо Ігоря Зварича", зазначених у відкритому листі від 24 серпня 2009 року.

Він також вимагає відставки генерального прокурора Олександра Медведька та його заступників Рената Кузьміна і Віталія Щоткіна, відсторонення від проведення розслідування його справи і звільнення з роботи співробітників Генпрокуратури: прокурора Івана Бабенко, начальника слідчого відділу Жербицького, слідчого Личико у зв'язку з їх "антиконституційними, незаконними діями, фабрикацією справи ".

Також Зварич вимагає відставки голови СБУ Валентина Наливайченка.

Крім того, колишній суддя вимагає розблокування у Львівському СІЗО направлених ним до позовів в суди до вищих посадових осіб та розгляду судами України його позовних заяв, які, за його словами, безпідставно затягуються.

"Такі мої дії обумовлені очевидними і явними беззаконними діями цих високопосадовців до прав людини. Дійшло до того, що після оголошення про закінчення розслідування по моїй справі 30 грудня 2009, проведеного з грубими порушеннями вимог КПК, до 20 січня мені не надали всіх матеріалів кримінальної справи для ознайомлення, що передбачено законодавством ", - зазначив Зварич у своїй заяві для преси.

Екс-суддя заявив, що слідчий Генпрокуратури Личико відмовив йому у наданні матеріалів справи.

"У мене не залишається іншого виходу, як вдатися до акції протесту в тюремній камері - безстрокової голодовки. Я використовував всі можливі механізми боротьби за свої права. У мене залишився один вихід - померти від голоду в тюремній камері. Можливо, своєю смертю я зможу привернути увагу на вчинене беззаконня по відношенню до людини в Україні, або перемогти в цій боротьбі. Я прийняв це рішення свідомо і не відступлю від нього ", - підкреслив Зварич.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України 11 січня завершила досудове слідство у справі колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича.

9 березня 2009 Служба безпеки України у Львові затримала Зварича. У грудні 2008 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Зварича за підозрою в отриманні 100 тис. доларів хабара за прийняття судом незаконного рішення. На початку грудня минулого року Верховний Суд продовжив термін утримання під вартою для Зварича до 9 березня 2010 року.

Читайте також:

Екс-суддя Зварич просить не допитувати його в "катівнях СБУ"

Генпрокуратура завершила слідство у справі екс-судді Зварича

Екс-суддя Зварич вимагає не обзивати його хабарником

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: