Екс-суддя Зварич вимагає не обзивати його хабарником

Екс-суддя, підозрюваний у хабарництві, написав відкрите звернення про порушення своїх прав.

Екс-голова Львівського адміністративного апеляційного суду Ігор Зварич заявив, що своїми позовами проти представників влади та журналістів він намагається "зупинити лавину грубих порушень прав людини".

"Цим зверненням я хочу завірити вас, що жодної мети при подачі позовів в суд, такої як образити, принизити, оббрехати чи розорити журналістів, я не мав, і не маю. Також я не маю на меті збагатитися за рахунок журналістів", - заявив Зварич у відкритому зверненні до представників ЗМІ.

Він також нагадав, що 23 вересня у Франківському районному суді Львова відбудеться слухання шести його позовів до газети "Високий замок" і одного позову до газети "Експрес".

В той же час, екс-суддя пообіцяв, що "у подальшому" ним "будуть зменшені позовні вимоги щодо стягнення моральної шкоди з ЗМІ".

"Мною подано позови в суд до окремих ЗМІ та журналістів, які систематично, в грубій формі, до винесення обвинувачувального вироку відносно мене, обзивали мене, стверджували, що я хабарник, злочинець, придумували мені різні прізвиська. І таких публікацій було сотні", - обурився Зварич.

В той же час, він попросив журналістів "висвітлювати, критикувати, доводити до громадськості, тримати на контролі події, які будуть розвиватись" у його справі.

"Зі своєї сторони обіцяю всі ці справи, скільки б їх не було, та "справу Зварича" довести, в разі потреби, до слухання в Європейському суді з прав людини", - пообіцяв підозрюваний у хабарництві екс-суддя.

"Я також хочу завірити, що нікому не погрожую, не попереджую, не сходжу з розуму, я повністю адекватний у своїх діях, в мене є честь і гідність, і, саме тому, я захищаю її, як і членів моєї сім’ї, в цивілізований, демократичний спосіб", - написав він.

Також Зварич звернув увагу на те, що президент Віктор Ющенко "не вправі був обзивати" його "злочинцем, як і інших громадян України, допоки не винесено обвинувального вироку суду".

"Саме тому я подав позови до президента Віктора Ющенка, щоб в судовому порядку такі дії президента України були визнані незаконними", - пояснив юрист.

"Позови в суд з такою ж вимогою я подав і до політиків, окремих депутатів, які на пленарних засіданнях ВР України та в інтерв’ю ЗМІ називали мене хабарником, злочинцем, свідомо оббріхували та ображали мене, покликаючись на обставини, про які вони десь чули, однак які їм достовірно відомі не були", - додав екс-суддя.

Нагадаємо, 4 вересня Апеляційний суд Києва продовжив утримання Ігоря Зварича під вартою до грудня 2009 року. Суд мотивував своє рішення тим, що підозрюваний зникав на термін близько 3 місяців і ухилявся від слідства.

Сам Зварич протягом останнього часу неодноразово скаржився на порушення своїх прав та навіть погрожував оголосити голодування в разі, якщо його права порушуватимуть надалі. Крім того, екс-суддя заявляв про недоцільність свого утримання під вартою. Зараз він перебуває в СІЗО у Львові.

Кримінальну справу проти на той час голови Апеляційного адміністративного суду Львова Зварича за фактом хабарництва в особливо великих розмірах Генпрокуратура порушила наприкінці 2008 року.

Під час обшуків за місцем роботи та проживання голови суду і шести суддів Львівського апеляційного адмінсуду працівники СБУ та Генпрокуратури вилучили 1 мільйон доларів та 2 мільйони гривень.

9 березня Зварича було затримано у Львові. 10 березня Печерський районний суд Києва обрав для нього запобіжним заходом утримання під вартою строком на 2 місяці. Потім суд продовжив арешт до 10 вересня.

Читайте також:

Суддя-хабарник Зварич може опинитися у психлікарні

Суддя-хабарник Зварич: мої права порушуються на очах усієї України

Екс-суддя Зварич особисто хоче повернути Ющенку свою нагороду

Екс-суддя Зварич очолював цілу банду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: