Екс-суддя Зварич вимагає порушити справи проти заступників генпрокурора

Підозрюваний у хабарництві суддя продовжує заявляти, що на нього чинять тиск, а його права порушують.

Екс-суддя Ігор Зварич вимагає усунути від розслідування його справи заступника генпрокурора Рената Кузьміна та начальника слідчого відділу Генпрокуратури Володимира Жербицького.

Крім того, він вимагає "у зв’язку з дискредитацією Генпрокуратурою самої себе", передати розслідування справи іншому правоохоронному органу. Про це йдеться у зверненні Ігоря Зварича до генпрокурора Олександра Медведька.

У своєму зверненні Зварич вказує, що в діях Кузьміна та Жербицького вбачаються ознаки злочину, передбаченого статтею 387 Кримінального кодексу - розголошення даних досудового слідства.

"Ви, як генеральний прокурор України, зобов’язані порушити відносно них кримінальну справу, так як, розголошуючи дані слідства, ганьблячи мене, принижуючи мою честь та гідність, ці суб’єкти діяли з прямим умислом", - наголошується в заяві.

"Якщо ж підходити до розслідування справи Зварича з позиції закону, то вона не може розслідуватись Генеральною прокуратурою України, так як 18 грудня 2008 року на пленарному засіданні Верховної ради України Ви, Олександр Іванович, та Сергій Ківалов переконували народних депутатів України, що я злочинець, підтримали категорично Ківалова, що я 8 місяців отримував хабарі від суддів і ділив зразу в кабінеті, що я писав записки про те, що я хабарник і визнаю свою вину", - заявив Зварич.

Екс-суддя вимагає, щоб розслідування його справи проводив інший правоохоронний орган, стверджуючи, що генпрокурор грубо порушив Конституцію, а також "є особисто зацікавленим" у справі відносно Зварича.

"До того ж, представник Генеральної прокуратури України, Ваш заступник Кузьмін, мало того, що переконував громадян України, що моя вина встановлена і доведена, ще декілька місяців тому визначив мені вже і покарання - в’язницю", – зазначає у своєму зверненні екс-суддя.

Нагадаємо, протягом останнього часу затриманий за підозрою в хабарництві Ігор Зварич неодноразово скаржився на порушення своїх прав. Нещодавно він погрожував оголосити голодування в разі, якщо його права порушуватимуть надалі.

Кримінальну справу проти на той час голови Апеляційного адміністративного суду Львова Ігоря Зварича за фактом хабарництва в особливо великих розмірах Генпрокуратура порушила наприкінці 2008 року.

Під час обшуків за місцем роботи та проживання голови суду і шести суддів Львівського апеляційного адмінсуду працівники СБУ та Генпрокуратури вилучили 1 мільйон доларів та 2 мільйони гривень.

9 березня Ігоря Зварича було затримано у Львові. З того часу він перебуває під арештом.

Читайте також:

Суддю-колядника Зварича залишили під арештом до грудня

Суддя-колядник Ігор Зварич заявив, що почне голодувати

Суддя-хабарник Зварич: мої права порушуються на очах усієї України

Суддя-хабарник Зварич подав у суд на Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: