Екс-управляючому "Родовід Банку" інкримінують розтрату 340 млн грн

У "Родовід Банку" за останні півроку проведено цілу низку перевірок, які виявили багато порушень.

Сергій Щербина
УНІАН
Екс-адміністратор "Родовід Банку" Сергій Щербина
Затриманому колишньому тимчасовому адміністратору "Родовід Банку" Сергію Щербині інкримінують розтрату 340 млн грн бюджетних коштів.

Джерело в Нацбанку України повідомило, що в "Родовід Банку" за останні півроку проведено цілу низку перевірок, які виявили багато порушень.

"На столі у Василя Пасічника (заступник голови НБУ - ред.) давно лежала велика тека по Щербині. Він не давав їй ходу, чекав зміни влади. Схоже, Сергію Щербині зараз інкримінують розтрату 340 млн грн, отриманих у ході рекапіталізації. Судячи з наших даних, 40 млн грн адміністратор направив на оплату якогось об’єкту на провулку Рильського 18, а 300 млн грн у Щербини вимагали за консультаційні та юридичні послуги для повернення у власність банку земельної ділянки на Оболоні", - сказало джерело.

Він додав, що 300 млн грн - це 10% від ринкової вартості згаданої ділянки.

Раніше Щербина повідомляв, що добився повернення в банк застави у вигляді земельної ділянки в Оболонському районі Києва, що відсудив у компаній Дмитра Фірташа. А на провулку Рильського 18, за його словами, знаходиться відділення "Родовід Банку", орендні платежі за яким давно не виплачувалися. Зараз за цією адресою знаходиться відділення Європейського банку раціонального фінансування, що належить одному з опозиційних народних депутатів.

Як відомо, з 16 березня 2009 року в "Родовід Банку" працює тимчасова адміністрація Нацбанку.

У 2009 році "Родовід Банк" було докапіталізовано за участю держави, внаслідок чого Міністерство фінансів стало власником 99,9907% акцій банку.

В I кварталі 2010 року банк одержав 3,2 млрд грн збитку, в 2009 році - 4 млрд грн збитку.

В березні поточного року Національний банк вирішив продовжити роботу тимчасової адміністрації в "Родовід Банку". Новим тимчасовим адміністратором замість Сергія Щербини було призначено Миколу Онищенка.

13 травня СБУ порушила справу щодо групи осіб, які вчинили розтрату коштів "Родовід Банку", 99% акцій якого належать державі.

18 травня в рамках розслідування цієї справи було затримано колишнього управляючого Сергія Щербину. За рішенням суду, мірою запобіжного заходу для банкіра обрано арешт. Наразі він утримується під вартою.

Читайте також:

Затримано екс-адміністратора "Родовід Банку"

Уряд розділить банк "Надра" порівну з Фірташем

Екс-управляючого "Родовід Банку" затримали за розтрату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: