Екс-заступник генпрокурора заперечує, що втратив посаду через Голодомор

У Генпрокуратурі також спростували інформацію про звільнення заступника генпрокурора через Голодомор.

Екс-заступник генерального прокурора Микола Голомша заперечує, що був звільнений з посади через зустріч із першим заступником генпрокурора Віктором Пшонкою, на якій озвучив свою позицію щодо Голодомору 1932-33 років.

"Мене запрошував Віктор Павлович Пшонка, я йому підтвердив, що він до мене не підходив і зі мною на цю тему (Голодомору 1932-33 рр.) не говорив... Він не приходив до мене. Я підтверджую, що такого не було", - заявив Голомша.

При цьому він відмовився коментувати причину свого звільнення з посади заступника генпрокурора й попросив звернутися із цим питанням до генпрокурора Олександра Медведька.

У Генпрокуратурі також спростували інформацію про звільнення заступника генпрокурора через Голодомор.

"Прес-служба Генеральної прокуратури України уповноважена заявити, що поширена інформація не відповідає дійсності, носить спекулятивний характер та спрямована на дискредитацію органів прокуратури і втягування її в політику", - йдеться у відповідній заяві ГПУ.

"Слід зазначити, що Микола Голомша неодноразово звільнявся з посади заступника генерального прокурора за власним бажанням. Так в 2007 році він вже звертався з проханням про переведення в прокуратуру Львівської області. У цьому році, на його прохання, 22 липня 2010 року наказом генерального прокурора України Миколу Голомшу було призначено на посаду військового прокурора Центрального регіону", - наголосили в Генпрокуратурі.

Нагадаємо, низка ЗМІ пов'язали звільнення Голомші й пониження його на посаді з відмовою переглянути свою позицію щодо Голодомору 1932-1933 років.

Мова йшла про те, що нібито наприкінці липня Пшонка разом з одним із заступників голови адміністрації президента зайшов у кабінет Голомші, й під час розмови було порушено питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

На початку 2010 року Апеляційний суд Києва визнав радянських керівників винними в геноциді українського народу - організації Голодомору в 1932-1933 роках.

Голомша курирував цей судовий процес із боку прокуратури, і за його підписом матеріали, зібрані СБУ, були спрямовані в суд.

За повідомленнями ЗМІ, під час розмови Пшонки й Голомші мова зайшла про те, що всі розуміють характер того політичного моменту й Голомші ні в чому не дорікають, однак тепер позицію Генпрокуратури в цій справі варто було б змінити, не стільки через політичні погляди президента Віктора Януковича, скільки через необхідність виправдати його в судовому процесі, початому проти нього громадянином Володимиром Волосюком.

Голомша нібито відмовився відкликати свій підпис під документами щодо Голодомору, через що й був звільнений з посади заступника генпрокурора й фактично знижений по службі.

Читайте також:

Заступник генпрокурора втратив посаду через небажання заперечувати Голодомор

Медведько звільнив ще одного заступника

Семиноженко: вважати Голодомор геноцидом – не конструктивно

Київська суддя відмовилась судити Януковича за заперечення Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: