Екс-заступник голови АП розповів, як працювала ситуативна кімната президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дмитро Шимків підтвердив, що Порошенко облаштовував її за власні кошти.

Екс-заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків заявив, що ситуативну кімнату президента облаштовували не за бюджетні гроші і в ній не було серверів з секретною інформацією.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Шимків наголосив, що в кімнаті був лише відеосервер, призначений для транслювання зображення на екрани.

"Архітектура ситуативної кімнати не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною, та іншими екранами. Головна роль відеосервера - це виведення різних джерел відео на об‘єднаний простір відеоекранів. Головна мета такого підходу наступна: об‘єднати інформаційні джерела із різними рівнями захисту в єдиному просторі сприйняття інформаціі", – пише екс-заступник голови АП.

Він зазначив, що така система дозволила організувати, щось на кшталт віддаленого доступу до ПК завдяки якому можна було отримати зображення з різних інституцій.

"Це щось на зразок віддаленого доступу на комп або сервер. По каналах зв'язку (захищених) передається лише відеозображення, а не дані, а отже зникає потреба зберігати та будувати якісь проміжні сервери чи сховища. Це дозволило обійти вимоги підзаконних актів, та відобразити джерела різного походження одночасно", - йдеться в дописі.

Також Шимків зазначив, що грошей на побудову ситуативної кімнати з бюджету не виділялося і вважає, що не варто коментувати питання оренди обладнання, адже Порошенко забезпечував існування кімнати за власні кошти.

"Так сталося, що грошей на побудову нормальної ситуаційної кімнати в краіні не було. Ситуаційна кімната в АП не створювалась за бюджетні кошти. А все, що купляв ДУС для АП за гроші бюджету, відбувалося в рамках бюджетів та законодавства про публічні закупівлі. Закупівель для ІТ-потреб у форматі ДСК не застосовувалось. Все обладнання, що встановлювалось в кімнатах роботи Президента, перевірялось Держспецсв'язком, а кімнати сертифікувались на рівень безпеки", – написав він та додав, що "кімната і надалі готова до роботи, не вистачає лише екранів та відеосервера.

Зараз в США і тому вибачте за затримку із коментарями, хоча я вже 9 місяців не працюю в АП. Архітектура ситуаційноі...

Опубліковано Dmytro Shymkiv Вівторок, 28 травня 2019 р.

Нагадаємо, 28 травня новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк зняв відео з ситуативної кімнати президента. На ньому видно, як на місцях, де раніше було обладнання, зокрема сервери, нічого не залишилося. Пізніше на відео відреагував екс-секретар РНБО Олександр Турчинов, який зазначив, що це ситуативна кімната Адміністрації президента і вона не має стосунку до ситуаційного центру РНБО, де зберігається секретна інформація.

Своєю чергою екс-речник Порошенка Святослав Цеголко сказав, що техніку з АП повернули орендодавцю.

"Уся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю", - написав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції