Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ексберкутівці, віддані під час обміну, повернулися до України: навіщо вони приїхали і чому не бояться правосуддя

Олександр Маринченко та Сергій Тамтура вже у Києві.

Усі ексберкутівці, яких Київ торік обміняв на своїх полонених у Росії та непідконтрольних територіях, можуть повернутися до України. Таку заяву в ексклюзивному інтерв’ю ТСН зробив їхній адвокат Олександр Горошинський. Двоє беркутівців Олександр Маринченко та Сергій Тамтура вже повернулися і прийдуть на найближче засідання у справі розстрілів на Майдані у лютому 2014 року. Для чого вони повернулися і чому не бояться правосуддя — у сюжеті ТСН.19:30.

Ексберкутівці Олександр Маринченко та Сергій Тамтура вже у Києві. Адвокат не дозволяє нам ані зустрічі, ані навіть телефонного інтерв’ю. Він каже, що підзахисні повернулися в Україну добровільно і законно.

"Всі хлопці, наші підзахисні, були затримані, хто в 2014, а хто в 2015 роках. Деякі з них не мали паспортів. У деяких паспорти закінчилися, фотографії не були переклеєні за віком. Як тільки це проблема була вирішена, люди повернулися додому і перебувають в місті Києві", - розповів адвокат Олександр Горошинський.

Ще троє беркутівців Сергій Зінченко, Павло Аброськін та Олег Янішевський, припускає Горошинський, теж невдовзі можуть повернутися. "Як тільки будуть приведені в порядок документи, що встановлюють їх особу, ми будемо робити все, щоб люди повернулися", - пояснив адвокат.

Відео Суд над беркутівцями: для чого вони повернулися до України і чому не бояться правосуддя

Беркутівці, підозрювані в розстрілах на Майдані, можуть повернутися до України. Про це заявили їхні адвокати в ексклюзивному інтерв'ю ТСН. Двоє підозрюваних у розстрілах на Інститутській - Олександр Маринченко та Сергій Тамтура - вже у Києві і прийдуть на найближче засідання у справі розстрілів на Майдані у лютому 2014 року.  

Суд над беркутівцями: для чого вони повернулися до України і чому не бояться правосуддя

Наприкінці минулого року усіх п’ятьох ексспівробітників спецпідрозділу "Беркут" на прохання офісу Генерального прокурора суд спочатку відпустив під особисте зобов’язання, а згодом їх вивезли до пунктів пропуску із терористичними Л/ДНР та обміняли на українських полонених, утримуваних у фейкових республіках та Росії.

Активісти заявляли про нищення справ Майдану та блокували Лук’янівське СІЗО, щоб не випустити підозрюваних. Тепер беркутівців, тих, що повернулися, знов чекають на найближчому засіданні суду 17 березня.

"Якщо вони прийдуть до суду і не будуть переховуватися, навряд чи є підстави, щоб змінювати їм запобіжний захід. Якщо вони не прийдуть, не з’являться у судове засідання, тоді будемо реагувати інакше", - розпові генпрокурор Руслан Рябошапка.

Адвокат запевняє, що вони прийдуть і ходитимуть на усі засідання. Маринченко і Тамтура написали відкритого листа, в якому Майдан називають державним переворотом, а усе, що було із ними раніше, переслідуванням.

Маринченку і Тамтурі можна не боятися рішення суду. Це визнає навіть адвокат родин небесної сотні Віталій Титич. Адже доказів саме проти них виявилося замало. Після того, як вони відсиділи по п'ять років у СІЗО , суддя випустив їх під домашній арешт. "Суд оцінив докази, надані обвинуваченням, і постановив, що зазначені особи в СІЗО з урахуванням закону Савченко, вже відбули те, що закон може їм інкримінувати і присудити", - пояснив Віталій Титич, адвокат родин Небесної сотні.

Щодо трьох інших беркутівців Янішевського, Зінченка та Аброськіна докази є. Експерти знайшли кулі із їхніх автоматів в тілах героїв Небесної сотні. Хоча самі вони свою причетність заперечують. Їм інкримінують теракт, покарання за який- довічне, тож в їхнє швидке повернення адвокат загиблих не вірить. "Троє відсутніх, які ухилилися від суду, це можливо далі засідання за процедурою заочного провадження відсутності обвинуваченого. Це законодавство у нас дуже недолуге і у певних частинах суперечить Європейській конвенції. Нащо тоді вирок, щоб він був потім оскаржений", - каже Віталій Титич.

Суд у справі розстрілів Небесної сотні виходить на фінішну пряму, попереду стадія дебатів. Він триває від 2016 року. За прогнозами адвокатів, щонайпізніше може закінчитися наприкінці цього року.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції