Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екскурсія в антикорупційний суд: кабінети суддів по 10 квадратів і комфорт для підсудних

У суді говорять про першу серйозну загрозу, котру можуть усунути тільки депутати.

Місяць до запуску Вищого антикорупційного суду України, який покликаний ухвалювати вироки в справі так званих "топ-корупціонерів" - тобто, коли є підозра в розкраданні в особливо великих масштабах. Близько року парламент створював ВАСУ, ще рік тривали конкурси на суддів, нарешті цього літа він одержав своє приміщення і там триває косметичний ремонт, щоб уже 5 вересня розпочати роботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Керівник апарату Богдан Крикливенко пояснює, що споруда – це будівля збанкрутілого банку, яку за борги передали державному заводу "Антонов". Тепер суд її орендує за одну гривню на рік.

ВідеоЗа місяць свою роботу розпочне ВАСУ: ТСН перевірила його готовність до роботи

Рівно місяць залишається до початку роботи Вищого антикорупційного суду України. Цей спеціалізований суд покликаний виносити вироки у справі "топ-корупціонерів", тобто коли є підозра у розкраданні в особливо великий масштабах. Близько року парламент лише створював ВАСУ - така абревіатура вищого антикорупційного суду. Ще рік тривали конкурси на суддів. І от цього літа він отримав своє приміщення і там триває косметичний ремонт, щоб уже 5 вересня ВАСУ розпочав свою роботу.  

За місяць свою роботу розпочне ВАСУ: ТСН перевірила його готовність до роботи

У декларації керівника апарату ВАСУ – квартира на 67 квадратів у київському передмісті та автомобіль "Фольксваген Поло", а на руці годинник "Тіссо" - подарунок батьків. "Дач, човнів, гелікоптерів немає", - запевняє Крикливенко та запрошує на екскурсію до приміщення суду.

Всередині колишнього банку триває косметичний ремонт – державним, але, за словами чиновника, мінімальним коштом: "Точну цифру не готовий, але точно не сотні і не десятки мільйонів, це кілька мільйонів гривень". У кожного судді буде окремий кабінет розміром з невелику кухню – близько 10 квадратних метрів. "Якщо говорити про державні будівельні норми, то це менше ніж норми", - запевняє "гід".

Фотогалерея Під Конституційним судом мітингують на підтримку закону про люстрацію (5 фото)

У керівництва – покращені умови. У цій просторій залі з паркетом колись сиділи директори банку, тепер це офіс голови суду Олени Танасевич: "Жодної копійки ми не витратимо на ремонт таких приміщень. Як є, так і зайдем, почнемо працювати". Суддями вищого антикорсуду стали 38 людей. Як і решту суддів України, їх добирала Вища кваліфікаційна комісія – через іспити, співбесіди, вивчення майна і прибутків. Але у випадку з ВАСУ призначення будь-якого судді могла заблокувати громадська рада міжнародних експертів – це шестеро правників із США, Канади, Литви та Великої Британії.

Поки лагодять головне приміщення, переможці відбору вже працюють у будівлі, де раніше був Печерський райсуд. Там же і тимчасовий кабінет керівника апарату. Крикливенко зізнається, що його посадовий оклад – 30 тисяч гривень на місяць. У керівництва він вищий – 76 840 гривень. Судді переконують, що не шикують: "Квартира зйомна, є земельна ділянка в Рівному. Автомобіль є "Ауді А4" 2013 року - пригнаний із США, битий".

Згідно з декларацією, у подружжя Віктора Ногачевського є три земельні ділянки, причому одна з них – в окупованому Криму. У іншої судді, луганчанки Катерини Широкої, в окупованому Луганську залишилася квартира. Є в неї житло і в підконтрольному уряду Старобільську, машина ж скромна – "Хюндай Гетц".

У приміщенні на Хрещатику далі працюватимуть слідчі судді ВАСУ. Підозрюваним там обиратимуть запобіжний захід, а вже на розгляд по суті – доправлятимуть їх у новий суд. Умови для підсудних будуть пристойні – запевняє Крикливенко: "Буде, де сісти і навіть лягти. Жіноче, чоловіче відділення, санвузол і навіть медпункт буде".

Утім, усі антикорупційні зусилля можуть бути зведені нанівець, якщо новообрані депутати в парламенті терміново не визначать, які саме справи підсудні цьому суду. "Може статися так, що 5 вересня до суду потрапить одразу декілька тисяч справ, що паралізує роботу суду, і про його ефективність можна буде забути", - пояснив Крикливенко. ВАСУ необхідні чіткі законодавчі норми, однак суд у будь-якому випадку розпочне свою роботу в належний час.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції