Експерт: долю президентського крісла вирішать не на Майдані, а в суді

За прогнозами політологів, на виборах матимуть місце фальсифікації, що складуть 2-5% голосів.

У другому турі виборів президента не варто чекати масштабних фальсифікацій, а у разі мінімального відриву між кандидатами нового президента визначить суд. Великих акцій протесту очікувати не варто, бо люди розчаровані політикою. Таку думку висловив директор політико-правових програм Центру ім. Разумкова Юрій Якименко

"Дуже велика напруга протистояння і дуже великі бажання кандидатів мати контроль над ключовими позиціями. Але за нинішніх умов навряд чи матимуть місце масові фальсифікації. А якщо й будуть, то дуже прихованими, оскільки ці технології удосконалюються. Але це буде лише 2-5 відсотків голосів", - зауважив Якименко.

Експерт переконаний, що цього разу "майдану" не буде, оскільки тепер у результатах зацікавлене не скільки суспільство, стільки політичні еліти. Тому, якщо хтось з кандидатів не визнає результатів голосування, вибори після 7 лютого перемістяться в суди.

Якименко, зокрема, зазначив, що під час голосування у другому турі виборів через поспішні зміни до законодавства найімовірніше виникатимуть проблеми в роботі дільничних виборчих комісій. Відсутність кворуму, блокування діяльності виборчкомів самими ж членами та ухвалення прямо протилежних рішень – усе це потенційні недоліки цих виборів, які можуть використовуватися як аргументи в судах.

На його думку, цього разу політики не надто нарікатимуть на голосування людей вдома, на присутність міжнародних спостерігачів і неповні списки виборців, як раніше. Після другого туру опоненти знову звинувачуватимуть одне одного у фальсифікації результатів голосування, прогнозує експерт.

Читайте також:

В Україні останній день агітації перед виборами

Янукович назвав Майдан "чорною сторінкою" історії України

Янукович: у Тимошенко замість передвиборчої програми - буклет

Тимошенко не зможе зняти свою кандидатуру з виборів

ВідеоЕксперти не прогнозують нових Майданів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: