Експерт: наступного року в Україні буде свій Путін

Україна може повторити "російський сценарій" 90-х років і отримати "сильну руку" на чолі держави.

Україна може повторити "російський сценарій" 90-х років минулого століття, коли до влади у РФ прийшов Володимир Путін. Таку ймовірність не виключив співголова Ради Інституту національних інтересів Андрій Юсов.

"Прихід до влади Володимира Володимировича співпав із завершенням кризи кінця 90-х, коли почала "відтаювати" російська економіка, далися взнаки позитивні наслідки реформ доби Єльцина, почали стрімко зростати ціни на російський експорт – енергоносії", - розповів Юсов.

"Відповідно, - пояснив він, - було не важко переконати громадян, що позитивні зміни в країні відбулись саме через обрання нового президента. Тим більше, що початок його президентства супроводжувався гучною піар-кампанією в стилі "сильна рука наводить порядок і мочить ворогів народу в сортирах".

Експерт наголосив, що вже зараз можна говорити про те, що наступний президент України має великі шанси бути переобраним на другий термін. Період його правління збігатиметься з фіналом світової фінансової кризи та з початком економічного зростання. Відповідно, переможець на наступних виборах просидить у кріслі глави держави цілих десять років.

На думку Юсова, подібна ситуація може мати як позитивні, так і негативні наслідки для України. Так, якщо до влади прийде політик, орієнтований на проведення довгоочікуваних системних ліберальних реформ, то в посткризовій країні прийняття не завжди популярних реформ, зокрема, земельної, медичної, пенсійної та інших, будуть сприйматись м’якше, оскільки найглибший фінансовий спад буде пройдений.

"Водночас, якщо наступним президентом стане популіст, то його пропагандистському апарату буде легко пояснити населенню України, хто доклав "титанічних" зусиль, щоб вивести країну з кризи, здійснив прорив та забезпечив стабільність, а хто її до кризи довів та кого за це все варто покарати", - спрогнозував Юсов.

Читайте також:

Прогноз на вибори президента: Тимошенко програє у другому турі

Яценюк вважає, що за ним стоять мільйони людей

Кучма захотів у президенти, щоб об'єднати Ющенка і Тимошенко

Кремль не буде ставити на жодного кандидата в президенти України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: