Експерт назвав три стратегічні причини поразки Тимошенко

Багато в чому результат виборів був запрограмований підсумками першого туру. Розрив у 10% негативно вплинув на багатьох виборців: деякі з них просто не пішли на вибори

Юлія Тимошенко, Віктор Янукович
Експерт назвав три стратегічні причини поразки Тимошенко
Причинами поразки Тимошенко стали недостатня явка її електорату, програшна стратегія виборчої кампанії в першому турі і програна боротьба за владу в «междутурье». Про це заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

«Якщо в 2004 р. команді Ющенко максимально вдалося активізувати власний електорат на заході і в центрі, то у 2010 Янукович багато в чому переміг за рахунок високої явки на сході, - прокоментував свою заяву експерт.

«Звичайно, конкурувати з ПР в «їх» регіонах з їх адмінресурсом просто безглуздо, проте незрозуміло, чому команда Тимошенко не змогла вчинити аналогічно команді Януковича на сході і організувати той же централізований підвіз виборця на заході. Більш того, виборча кампанія Тимошенко в центральній Україні в другому турі фактично була відсутня, а виборців навіть не запрошували на виборчі дільниці»,- додав Кулик.

Багато в чому результат виборів був запрограмований також підсумками першого туру, вважає експерт. Розрив у 10% негативно вплинув на багатьох виборців: деякі з них просто не пішли на вибори, розуміючи, що такий великий розрив подолати буде нереально, деякі - за інерцією проголосували за В. Януковича як за потенційного лідера.

«Причиною такого великого розриву став, очевидно надлишок кандидатів, які представляють Постпомаранчевий табір і розраховують на голоси Ющенка 2004 року - Тігіпко, Яценюк, Ющенко, Гриценко, частково Литвин, Тягнибок, Мороз, Костенко, - зазначив Віталій Кулик. - Достаток пропозицій розмило електорат Тимошенко. При цьому, жоден з кандидатів, які програли перший тур виборів, не підтримав Тимошенко під другим. Що свідчить про слабкість у проведенні переговорних процесів як до першого туру, так і в «межтурье» ».

І, нарешті, за словами політолога, у період між першим і другим турами виборів команда Тимошенко програла боротьбу за «стратегічні владні позиції» - зняття міністра внутрішніх справ, регіональні адміністрації президента, переписаний закон про вибори під Януковича, війна за суди . У той же час, окрім комісії з Межигір'я команда Тимошенко не представила жодної стратегічної ініціативи.

«Очевидним результатом виборів є не стільки впевнена перемога Януковича - скільки недобір голосів Тимошенко за рахунок як об'єктивних, так і позитивних обставин. Можна стверджувати, що прихильників як Тимошенко, так і Януковича в країні приблизно 50% на 50%, просто прихильники Януковича були більш мотивовані прийти на виборчі дільниці », - резюмував експерт.

Читайте також:

Янукович досяг нинішніх результатів на виборах за рахунок пасивності виборця центральної та західної України, - експерт

Україні передрікають нестабільність і "непорушний курс" на Росію

Експерт: долю президентського крісла вирішать не на Майдані, а в суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: