Експерт: Олійник стікав кров'ю, але його можна було врятувати

Питання про уникнення смерті потерпілого в разі своєчасного надання медичної допомоги вирішується при проведенні комісійної експертизи.

У висновку судово-медичної експертизи тіла мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника, у вбивстві якого підозрюють екс-народного депутата Віктора Лозінського, йдеться про те, що загиблого можна було врятувати.

У першій частині документа докладно описуються рани, нанесені загиблому. З експертизи випливає, що Олійника жорстоко побили: на його тілі помічено численні синці на шкірі голови, грудної клітки (зокрема, зламано шосте ребро з правого боку), верхніх кінцівок.

Як стверджує експерт Петля А., вони з'явилися в результаті не менше 14 травмуючих впливів тупим твердим предметом". Такі тілесні ушкодження могли нанести "кулаком або взутою ногою".

Крім того, в Олійника виявили десять вогнепальних ран. Їх розміщено попарно на ногах, і з'явилися вони в результаті пострілів із "гладкоствольної мисливської зброї", ймовірно, картечі із набоями діаметром 9 мм.

"Смерть громадянина Олійника наступила в результаті численних вогнепальних поранень нижніх кінцівок із пошкодженням кісток гомілки і кровоносних судин середнього та дрібного калібру, що ускладнилися гострою крововтратою", - констатує судмедексперт.

"Гостра крововтрата - це смерть. І це дуже важливий момент. Тут може бути таке формулювання: якщо б йому вчасно надали медичну допомогу - наклали джгут, доставили в лікарню, - можливо, він би вижив", - заявив у розмові екс-перший заступник міністра внутрішніх справ, "регіонал" Микола Джига.

Крім того, відповісти на питання, чи вижив би Олійник, якщо б йому вчасно надали допомогу, експерт не зміг. "Питання про уникнення смерті потерпілого в разі своєчасного надання медичної допомоги вирішується при проведенні комісійної експертизи", - зазначається в акті експертизи.

Незважаючи на отримані поранення, Олійник міг робити спроби сховатися від переслідувачів, говориться в документі.

"Після заподіяння сукупності ушкоджень потерпілий міг здійснювати активні дії, однак у міру наростання зовнішньої кровотечі та явищ шокової реакції здатність згасає. Порушення анатомічної цілісності кісток правої гомілки не дозволяє використовувати праву стопу в якості опорної, що виключає можливість переміщення шляхом звичайної ходьби, стрибків, бігу, але дозволяє переміщатися іншим способом: на колінах, плазом", - стверджує експерт.

Якщо вірити експертизі, ряд травм - рани і синці на тильній поверхні кистей - могли виникнути у результаті самозахисту". Висновок судово-медичної експертизи спростовує одну з версій, за якою Олійник сам міг завдати собі вогнепальні поранення.

Експерт заявив, що якщо частини тіла, на яких з'явилися синці та рани - голова, грудна клітка, і руки, - "доступні для власноручного заподіяння" шкоди, то "нанесення своєю рукою вогнепальних поранень ... без будь-яких додаткових пристосувань, що збільшують відстань від дульного зрізу вогнепальної зброї до тіла потерпілого, виключається".

Нагадаємо, СБУ оголосила Лозінського в розшук, в Україні вже створено ініціативну групу із захисту екс-депутата. Захисники Лозінського переконують, що на нього звели наклеп, і погрожують перекрити трасу "Київ-Одеса".

Читайте також:

Справа Лозінського

Суд узяв під варту другого спільника Лозінського

Генпрокурор: Олійник не стріляв по Лозінському і компанії

Лозінський, не порушуючи закону, має право перетнути кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: