Експерт: якщо Тимошенко сяде, «Батьківщиною» керуватиме Банкова

Арешту Юлії Тимошенко з одного боку нібито бояться, а з іншого – з нетерпінням чекають деякі бютівці, адже він може кардинально змінити розклад сил у наступному парламенті.

«Батьківщина» без Тимошенко збільшить рейтинг і потрапить до рук Олександра Турчинова, на якого, за допомогою компромату, здійснюватиме тиск Банкова.

Таку думку в інтерв'ю ТСН.ua висловив політолог Вадим Карасьов. За його інформацією, сам Турчинов не в захваті від перспективи очолити «Батьківщину». Адже попри те, що йому дозволять провести до парламенту своїх людей, долю партії у цьому разі вирішуватиме не він.

«Коли цей процес (суд над Тимошенко, - Ред.) задумувався, розраховувалося на те, що Тимошенко буде засуджена, буде позбавлена волі. А нового очільника партії - Турчинова - за допомогою різного роду компроматів можна буде контролювати. У владі розуміють: «Батьківщину» не впустити до Верховної Ради не можливо, та краще підчистити її список на користь людей Турчинова. Включити туди людей, які влаштують Банкову», - розповів Карасьов.

За словами політолога, Турчинов не в захваті від ролі, яку йому відвели, і тому не рветься до лідерства, утім обставини можуть змусити його очолити «Батьківщину». У нього буде невеликий вибір: або грати на дистанціювання партії від Тимошенко, або потрапити до уваги прокуратури. У результаті, на думку Карасьова, це призведе до відриву партії від Тимошенко. Самій «Батьківщині», як це не парадоксально, арешт лідера додасть відсотків у рейтингу. Адже це ще більш розлютить опонентів влади, каже політолог.

У «Батьківщині» ж поза очі кажуть: у них і без Тимошенко на два козака три гетьмани. Юлії Володимирівні ще не встигли винести вирок, а в її партії вже розгорілася боротьба за лідерство. Окрім Турчинова, на посаду лідера партії нібито претендують і Андрій Кожем'якін і Наталя Королевська.

«Якщо Тимошенко залишиться на свободі, вона буде просувати у список членів своєї родини – того ж чоловіка, можливо доньку, - розповіло ТСН.ua джерело у «Батьківщині». – А у разі, якщо буде змішана система, місць у списку і без того поменшає. Тож, нинішнім депутатам, які хочуть лишитися і в наступному парламенті, насправді вигідно, аби Тимошенко лишилася за гратами – так у них буде більше шансів потрапити в Раду на наступних виборах».

Утім, на думку Вадима Карасьова, навряд чи Тимошенко відсторонять від керування партією.

«Я відсотків на 90% впевнений, що посадки Тимошенко не буде – буде вирок і помилування.

Тобто, Тимошенко скоріш за все не зможе брати участь у виборах, але буде на свободі. А це означає, що вона зможе керувати внутрішньопартійними процесами у «Батьківщині».

Посадка відбудеться лише в одному випадку – якщо ми відвернемося від Європи і будемо дружити з Росією», - вважає Карасьов.

Зараз, на думку політолога, судовий процес заморозили для остаточного визначення: якою буде кон'юнктура відносин з Росією і ЄС.

Читайте також:

Закон про амністію Тимошенко "зарубили" на початковому етапі

З донькою і зятем Тимошенко судяться через тунель під Києвом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: