Експерт: події в Єгипті є продовженням Помаранчевої революції

Український експерт з Близького Сходу Ігор Семиволос вважає події в арабському світі сигналом українській владі. "Жодні репресії не зможуть зупинити людей, які виходять на акції", - пояснив він.

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос вважає, що масові акції протесту в Єгипті і Тунісі є продовженням Помаранчевої революції 2004 року в Україні.

На думку фахівця, чинні події в арабському світі - це чіткий сигнал українській владі.

"Жодні репресії, жодні силові структури не зможуть зупинити людей, які виходять на акції протесту, якщо їх кількість перевищуватиме 50-60 тисяч. Ніхто не пробачить їй застосування сили проти людей", - наголосив він.

Семиволос вважає очевидним те, що в Тунісі і Єгипті відбудеться зміна влади, але для цього знадобиться час.

"Навряд чи варто говорити про якісь демократичні зміни у владі, затвердження демократичного режиму. Швидше - про лібералізацію. Але питання лібералізації - навряд чи довго вона триватиме - буде відкритим. Отже цілком можливо, що один авторитарний режим просто буде замінено іншим авторитарним режимом", - припустив експерт.

"З огляду на участь мас у цих подіях - вони є безпрецедентними. Очевидно, вони демонструють зростання впливу вулиці. Впливи навіть не політичних партій, а саме організованих громад. Зараз у минуле відходять режими-мастодонти, які проіснували 20-30 років, – вони падають під ударами мирних народних повстань", - зазначив Семиволос.

Нагадаємо, у Тунісі цілий місяць тривали акції протесту проти чинного президента Зін аль-Абідіна Бен Алі, який 14 січня залишив країну. Під час заворушень там загинули більше сотні людей, багато постраждали.

Революція в Єгипті набула активної форми після того, як вдалося скинути владу в Тунісі. З 25 січня там проходять масові акції протесту з вимогою відставки президента Хосні Мубарака,який перебуває при владі 30 років, а також проведення економічних і політичних реформ.

Жертвами заворушень, за неофіційними даними, вже стали понад 300 людей, більш як 4 тисячі поранені.

Читайте також:

Нємцов: Янукович слідує "понятіям" і закінчить, як президент Тунісу

600 людей поранено у кривавому бою в Каїрі: єгиптяни заявили про початок війни

Єгипет запевнив, що українським туристам в країні нічого не загрожує

Тягнибок очікує революції в Україні: це варто пролитої крові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: