Експерт пояснив, що на практиці будуть означати зміни в маркуванні органічної продукції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні є лише 1% землі, яку вважають органічною.

Верховна Рада перед своїми літніми канікулами ухвалила закон про нові вимоги до маркування органічної продукції. Щойно закон набуде чинності, з магазинів повинні зникнути вивіски зі словами "еко" та "органіка", а на всю продукцію мають бути сертифікати міжнародного зразка. Порушників нововведень каратимуть штрафами, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

"Еко" - це продукти, які складаються щонайменше на 95% з органічних інгредієнтів. Забороняється маркування псевдоорганічної продукції написами "органічний", "екологічний" та рештою слів з частками "біо-", "еко-" будь-якими мовами. Згідно з новим законодавством, екопродуктами будуть вважатися ті продукти, в які не входять ароматизатори, фосфати, консерванти, посилювачі смаку тощо. Слід пам’ятати, що зелена наліпка – не гарантія, тому, слід уважно читати склад продукту. Щоб він вважався органічним, сировина для його виготовлення повинна бути екологічно чистою.

"Борошно. Де ж вирощується жито? Вишгородський район. Це Київська область, ще ближче до Чорнобиля. Виникає питання: чи є в Київській області органічні землі? Наразі лише 1% землі на нашій території в Україні вважають органічною", - повідомив експерт із захисту прав споживачів Михайло Шарков.

Окрім того, на кожну продукцію зі спецмаркуванням обов’язково мають бути сертифікати міжнародного зразка. Надати їх на прохання зобов’язані кожному споживачу.

Новий закон передбачає штрафи для несумлінних виробників. Для юридичних осіб — вісім мінімальних зарплат, що наразі становить 29 784 грн, для фізичних осіб-підприємців – це п’ять мінімалок або 18 615 грн. Такі ж штрафи загрожуватимуть виробникам, які маркуватимуть продукцію "органічним" логотипом за відсутності сертифіката. За продаж екотоварів без документів власника магазину штрафуватимуть на 1700 грн.

Втім поки, у більшості випадків на  прохання надати сертифікати якості, єдине, що можуть зробити продавці – зателефонувати власникові.

Після нововведень "екомагазини", на вулицях кожного українського міста будуть змушені змінити свою назву. Підтверджувати статус "органічного виробника" підприємцям доведеться майже щороку. Контролюватиме виконання закону Держпродспоживслужба, яка прийматиме скарги споживачів.

ВідеоЧи готові магазини "органіки" до нового закону про маркування продукції

Верховна рада ухвалила закон про нові вимоги до маркування так званої органічної продукції. Як тільки закон набуде чинності, з магазинів повинні зникнути вивіски зі словами "еко" та "органіка". А на усю продукцію мають бути сертифікати міжнародного зразка. Порушників нововведень каратимуть штрафами. Тож де шукати органічні продукти? І чи є вони сьогодні у спеціалізованих магазинах. "Сніданок" перевірив.

Чи готові магазини "органіки" до нового закону про маркування продукції

Вибір редакції