Експерт: російського газу дорожче 250 дол. не буде (відео)

Остаточна ціна буде залежати від позиції української делегації на газових переговорах.

Наступного року Україна не буде платити 400 доларів за тисячу кубометрів російського газу.

Про це ТСН.ua сказав голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

Умерла самая старая женщина в мире
УНІАН
Експерт вважає, що ціна російського газу наступного року навіть може не зрости
Експерт, зокрема, звернув увагу на те, що в України сьогодні "немає економічно обґрунтованих цін на газ і прив'язки до якої-небудь формули (ціноутворення - ТСН.ua)". Зокрема, ціна газу в нас не залежить від ціни на нафту в світі.

"У нас ціна політична – як домовляться керівники держав, так і буде. Якщо говорити логічно, потрібна прив'язка ціни або до так званої голландської формули (паливного кошику, що існує на території Євросоюзу , пов'язаного із цінами на інші енергоносії - ТСН.ua), по якій зараз робиться формування ціни на газ в Європі, або ж до ціни на нафту, як казав "Газпром", - зазначив Боровик.

"Але "Газпром", коли йшла ціна на нафту різко вгору, розповідав, що ціна на газ теж буде іти вгору. Коли ціна (нафти - ТСН.ua) різко впала, "Газпром" заявляє про дев'ятимісячну кореляцію ціни, люфт часу бере на те, що можливо ціна піде вгору. Тобто, веде гру з подвійними стандартами", - також звернув він увагу.

З огляду на це, експерт наголосив, що для України "прив'язка ціни до будь-якої конкретної формули є більш позитивною, ніж ситуація, що "Газпром" постійно ставить Україну в тенденцію постійного виправдовування, вимолювання нижчих цін".

Разом із тим, ціну на газ для України у 400 доларів на наступний рік Боровик вважає "страшилкою для непрофесіоналів". "Навіть "Газпром" в це не вірить, це просто заява для того, щоб швидше розрахувалися по боргах, уклали контракт. Зараз уже на станціях переходу в Європі ціни підходять до межі в 250 доларів. Це в Європі, не кажучи про Україну, де площа транспортування менше", - зазначив він.

"Ціна (тисячі кубометрів російського газу на наступний рік - ТСН.ua) буде однозначно до 250 доларів. А якщо будуть сильні переговорщики, сильна команда із сильними аргументами, можна 200, й навіть залишити ціну, яка є на сьогоднішній день (179,5 доларів - ТСН.ua)", - додав експерт.

Нагадаємо, "Газпром" заявляє, що в разі несплати Україною боргів, наступного року вона отримає газ за ціною не менше 400 доларів за тисячу кубометрів.

20 листопада президент РФ Дмитро Мєдвєдєв доручив "Газпрому" стягнути з України борг. Російська сторона оцінює його у 2,4 мільярда доларів. "Нафтогаз України" зобов'язався сплатити частину боргу до 1 грудня.

Разом із тим, прем'єр Юлія Тимошенко сьогодні заявила, що оприлюднена російською стороною сума є боргом не України, а компанії-посередника RosUkrEnergo.

Нагадаємо, середня ціна нафти на світових ринках зараз становить більше 45 доларів за барель.

ВідеоХто розплатиться за газ?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: