Експерт: Росія не наважиться воювати проти України

Росіяни змінами до закону "Про оборону" радше "грають на публіку", ніж справді готуються до агресії проти України.

Російська Федерація ухваленням поправок до закону "Про оборону", який передбачає можливість оперативного використання російських Збройних сил за межами РФ, сприятиме зростанню антиросійських настроїв в Україні серед політиків та звичайних громадян.

Таку думку висловив аналітик польського Фонду Баторія Гжегож Громадський.

Експерт відзначив, що жоден народ не любить, коли інший втручається у його внутрішні справи, чи, тим більше, погрожує. "Такі дії контрупродуктивні (для росіян), бо зміцнюють антиросійських політиків в Україні", - сказав Громадський.

На його думку, росіяни змінами до згаданого закону радше "грають на публіку", ніж справді готуються до агресії проти України. "Це гра, а не приготування до агресії", - сказав він.

Експерт додав, що, швидше за все, російська влада традиційно хоче показати своїм громадянам, якою сильною державою є Росія і як рішуче вона буде відстоювати національні інтереси.

Громадський також зауважив, що росіянам насправді для військової агресії проти інших держав не потрібні зміни до національного законодавства, про що добре засвідчили події серпня 2008 року, коли російські війська увійшли на територію Грузії.

Водночас він висловив сумнів, що росіяни наважаться розпочати військову кампанію проти України у Криму. "Я собі не являю такого сценарію", - сказав він.

Проте експерт не виключив російських провокацій, пов’язаних із Чорноморським флотом РФ, який базується у Севастополі.

Нагадаємо, 9 вересня Державна дума РФ одностайно у першому читанні ухвалила ініційовані президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим поправки до закону "Про оборону", які передбачають можливість оперативного використання російських збройних сил за межами РФ.

Передбачено, що формування Збройних сил РФ можуть оперативно використовуватися за межами території Росії для вирішення наступних завдань: відбиття нападу на Збройні сили РФ або інші війська, дислоковані за межами території РФ; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захисту громадян РФ за кордоном; боротьби з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Одразу піля ухвалення в Росії поправок до закону про оборону, президент Віктор Ющенко утворив інспекційну комісію для термінової перевірки організації територіальної оборони України.

Читайте також:

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Ющенко наказав терміново перевірити обороноздатність України

Жириновський не бажає воювати з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: