Експерт: Росія робить все, щоб контролювати українську газову трубу

Британський експерт впевнений, що Росія продовжує шантажувати Україну газом і намагається контролювати українську ГТС.

Росія продовжить шантажувати Україну газом, попри підписані довгострокові контракти. У цьому переконаний керівник програм з питань Росії та Євразії Лондонського королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.

За його словами, виконати газовий контракт на підписаних умовах Україні буде вкрай важко. Він прогнозує, що зависока ціна за російське паливо спровокує нові борги української сторони перед "Газпромом". І якщо Україна не зможе заплатити за газ, росіяни економічно тиснутимуть на Київ та вимагатимуть від української сторони поступитися амбіціями щодо вступу до ЄС та НАТО, каже британський експерт.

Він переконаний, що кінцевою метою Росії є перебрати на себе контроль над українською газотранспортною системою. "Кремль зацікавлений у контролі над українською ГТС", - сказав він.

Шерр переконаний, що Кремль не проводитиме прямої політики щодо приватизації української ГТС. Росія вже почала лобіювати ідею створення міжнародного консорціуму на основі української газотранспортної системи. "Європейський газотранспортний консорціум - це фіговий листок для прикриття російських інтересів. Після його створення українська ГТС насправді вже не буде у власності України", - сказав він.

"Насправді для країни це небезпечно, бо непрозорість у транспортуванні газу може вплинути на всі українські енергетичні ресурси",- каже Шерр.

На його думку, українській стороні буде набагато вигідніше залучити європейські інвестиції для модернізації ГТС, аніж входити в сумнівні консорціуми.

Читайте також:
Тимошенко відхрестилась від "нульових угод"
За сніданком Тимошенко та Баррозу обговорювали українську ГТС
Експерти: надання Україні кредиту дасть Росії "додаткові важелі впливу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: