У зоні можливого ураження перебувало б майже п’ять тисяч дітей.
У разі вчинення теракту народним депутатом України Надією Савченко та керівником "Офіцерського корпусу" Володимиром Рубаном в центрі Києва в зоні ураження опинилося б близько 70 тисяч осіб, з них десять тисяч постраждало.
Про це заявив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін під час спільного брифінгу керівництва СБУ та ГПУ щодо завершення досудового розслідування у справі про підготовку теракту у Києві.
"У радіусі ураження [біля Верховної Ради], за даними КМДА, знаходиться 217 житлових будинків, приблизно 25 тисяч чоловік проживає. 17 освітніх установ, 8 з яких - дошкільні. Чотири школи, два ліцеї, одна гімназія. Це 644 дитини (їх поіменно переписала КМДА), 4137 школярів і майже 900 викладачів. У зоні [ураження] розташовані багато установ охорони здоров'я: госпіталі, лікарні, поліклініки. Десь приблизно п’ять тисяч осіб. Органи державної судової влади, релігійні установи, адміністративні, об'єкти торгівлі та розважальні. Ми приблизно нарахували близько 70 тисяч осіб", - розповів експерт.
За його словами, в результаті теракту лише від пострілів мінометів постраждали б близько 10%, тобто сім тисяч осіб. Загалом же кількість поранених могла сягати десяти тисяч.
Раніше на брифінгу Рувін також розповів і про зброю, яку збирались використати Савченко і Рубан для теракту, серед яких чотири 120-мм міномети, та де ці міномети вони планували встановити.
Нагадаємо, керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції. Він прямував з окупованих територій, і в його вантажі знайшли зброю та боєприпаси. Переговірнику закидають підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю.
Згодом у змові з Рубаном звинуватили нардепа Надію Савченко. 22 березня Верховна Рада зняла з Савченко недоторканність і схвалила притягнення до кримінальної відповідальності та арешт.
Савченко звинувачують у підготовці масштабного теракту проти керівництва країни з метою державного перевороту. Голосувати проти Савченко депутатів переконало 30-хвилинне відео. На ньому вона разом зі своїм спільником Володимиром Рубаном у деталях планують терористичну атаку із тисячами жертв у Києві.
23 березня Шевченківський районний суд Києва обрав для Савченко запобіжний захід у вигляді двох місяців під арештом, а нардеп оголосила голодування. 10 квітня співробітники СБУ обшукали квартиру Савченко, а через сім днів вона дала свідчення на поліграфі. 22 червня суд залишив чинним рішення щодо тримання Савченко під вартою.