Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

Румуни мають до України серйозні економічні, культурні та територіальні претензії.

Шпигунський скандал між Румунією й Україною пов'язаний з економічними інтересами в зоні Дунаю, спробою очорнити Україну перед НАТО, а можливо і територіальними претензіями.

Таку думку висловив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у коментарі газеті "Сегодня".

"Ціль Румунії — створити перед НАТО і країнами ЄС образ України як країни, яка веде шпигунську діяльність проти держави-члена НАТО", - пояснив він.

"Це "контрольний у голову" після рішення по острову Зміїний. Але зв'язане все це і з забезпеченням економічних інтересів у зоні Дунаю", - розповів Кулик.

Він зазначив, що зараз румуни ведуть роботи зі створення 10 портів і переходів по ходу каналу "Дунай-Чорне море", "поглиблюють його, не зважаючи на міжнародні екологічні норми".

Кулик додав, що "у той же час Україні пред'являються претензії про порушення при облаштуванні нашого каналу міжнародних конвенцій і намагаються через ООН заборонити по ньому судноплавство".

"Утім, можливо, Дунай — це теж лише проміжний крок. Не дуже давно один з депутатів Європарламенту від Бухареста зареєстрував законопроект, який передбачає преференції для румунських національних меншостей, аж до національно-культурної автономії. А це вже граничить з територіальними претензіями", - підкреслив Кулик.

Нагадаємо, нещодавно з Румунії були вислані два українські військові дипломати. Деякі ЗМІ пов'язали цей випадок із причетністю України до шпигунського скандалу, у якому фігурують румунський офіцер і громадянин Болгарії.

У свою чергу український МЗС 5 березня викликав румунських дипломатів до міністерства, де їм було оголошено про рішення достроково припинити їхнє перебування на території України.

Читайте також:

Румунський генерал: Україну намагаються дискредитувати перед НАТО

Двоє українських дипломатів оголошені персонами нон-грата в Румунії

Комітет ВР рекомендує розробляти шельф спільно з румунами

Румунія підозрює свого вояка в шпигунстві на користь України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: