Експерт: щоб виконати обіцянку Януковича українці мають жити 110 років

Експерт-демограф переконаний, що до 2020 року неможливо збільшити населення України до 50 мільйонів людей.

Передвиборну обіцянку кандидата у президенти, лідера Партії регіонів Віктора Януковича про збільшення населення України до 50 мільйонів до 2020 року неможливо виконати ані за допомогою стимуляції народжуваності, ані шляхом збільшення тривалості життя.

Про це заявив співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Павло Шевчук. За його словами, зокрема, для збільшення кількості громадян України до 50 мільйонів шляхом продовження тривалості життя, середній вік українця повинен стати довшим за століття.

"Якби всі люди вмирали лише по досягненні 110 років і не було міграції (так зване "закрите" населення: ніхто не виїздить і не приїздить), то, за умови, що народжуваність збережеться на рівні 2008 року (за 2009-й ще немає остаточних даних), чисельності населення 50 мільйонів Україна досягла б уже в 2017 році, а на початок 2020-го збільшила б чисельність населення до 51,023 мільйона осіб. Рівень реалістичності такої умови кожен може собі уявити", - сказав науковець.

Також він вважає малоймовірним збільшення кількості громадян України до 50 мільйонів шляхом стимуляції рівня народжуваності.

"Якби рівень смертності зберігався на рівні 2008 року і не було міграційних переміщень, то рівень народжуваності (сумарний показник) мусив би зрости удвічі-втричі. За таких умов чисельність 50 мільйонів населення досягається в середині 2020 року за лінійною функцією, - зазначив експерт. - Чи хочуть українки народжувати майже по п’ятеро дітей (якщо врахувати якийсь відсоток безпліддя)?".

Єдиним реальним, але небажаним способом збільшити кількість українців до 50 мільйонів є, на думку експерта, стимуляція масової й неконтрольованої імміграції до України.

"За умови, що збережеться сучасний рівень народжуваності та смертності, а також не буде еміграції (ніхто не виїздить), і з урахуванням того, що іммігранти також народжують і помирають, як українці, слід було би приймати щорічно від 615 до 773 тисяч мігрантів. Загальна чисельність іммігрантів становила б 7,6 мільйона осіб за 2010 - 2020 роки, а чисельність населення 50 мільйонів була б досягнута у першій половині 2020 року. З приводу реалістичності складно щось сказати", - додав Шевчук.

Нагадаємо, одним з пунктів виборчої програми Віктора Януковича є збільшення народжуваності в Україні та збільшення населення країни до 50 мільйонів людей до 2020 року.

Зокрема, він збирається зробити це за рахунок реформ у сфері охорони здоров'я, збільшення виплат при народженні дитини та інших реформ.

В той же час, у 2009 році в Україні було зафіксовано найвищу в незалежній історії народжуваність. Незважаючи на це, населення країни все одно скоротилося майже на 200 тисяч.

Читайте також:

За рік населення України скоротилося майже на 200 тисяч

Герман зізналася, як Янукович збільшить населення до 50 млн

За роки незалежності населення України скоротилося на 6 млн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: