Експерт: Технології на виборах на Донбасі спрямовані на підвищення явки виборців

Технології маніпуляції на Донбасі в першому турі були незначною за масштабами репетицією перед грою ва-банк у другому турі, заявляє Олексій Голобуцький.

Той рівень порушень, що був зафіксований спостерігачами та експертами в першому турі на Донбасі був лише незначною репетицією перед реалізацією масштабних проектів у другому турі. Гра ва-банк на Донбасі перш за все орієнтована на максимальне підвищення явки в регіоні, і в меншому ступені на фальсифікацію самих результатів волевиявлення. Так прокоментував ситуацію в Луганській області та ряд порушень у процесі голосування заступник Директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

"Безсумнівно на Донбасі головною проблемою фальсифікацій залишається штучне підвищення явки. У першому турі стало зрозуміло, що команда Януковича може забезпечити потрібний для перемоги результат лише в тому разі, якщо явка буде доведена до звичних 102%, як це було в 2004. Тому, всі технології, пов'язані з порушенням виборчого законодавства орієнтовані виключно на маніпуляції з реєстром виборців ".

На думку Голобуцького найбільш поширеним прикладом порушень є підвезення виборців і все, що пов'язано з розширенням реєстру. "Для того, щоб підвищити явку командам технологів необхідно реалізувати ряд заходів. По-перше, сформувати потрібний для себе кворум у комісіях, по-друге, внести до реєстру зміни, по-третє, організувати фізичну явку - тобто підвіз. Всі ці стадії фальсифікацій сьогодні запущено на Донбасі. Завдання команди Тимошенко - моніторити ситуацію, фіксувати порушення, активовано їх і опротестовувати підсумкові результати. Судячи з поточної інформації, судові перспективи таких позовів цілком вірогідні ".

 

Читайте також:

БЮТ: регіонали підкупили півмільйона виборців на Дніпропетровщині

БЮТ оскаржить результати виборів на окремих дільницях

БЮТ і ПР обмінялися звинуваченнями у провокаціях та порушеннях на дільницях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: