Експерт Тігіпка: завдання школи - розкрити талант дитини

У партії "Сильна Україна" вважають, що педагог має бути консультантом для учня, а сам процес навчання проходити за індивідуальними програмами.

Українську систему освіти необхідно орієнтувати на людину: перш за все, потрібно враховувати інтереси педагога та учня, які є головними "фігурами" освітнього процесу. Про це  сьогодні під час зустрічі з журналістами в Києві заявив керівник Експертної комісії з питань освіти партії "Сильна Україна" Сергій Ветров.

"Не математиці чи фізиці потрібно навчати, а математикою і фізикою. За допомогою предметів педагог повинен навчати дитину головному - як стати особистістю, реалізувати себе, досягти успіху, жити в гармонії з собою і суспільством", - підкреслив Вєтров.

На його думку, Україні поступово необхідно переходити до системи тьюторства, коли педагог є консультантом для учня, а сам процес навчання проходить за індивідуальними програмами. "Кожна дитина талановита, і завдання школи - цей талант розкрити", - відзначив експерт "Сильної України".

Підняти українську систему освіти до світових стандартів допоможе також новий підхід до управління цією сферою. На думку Вєтрова, держава повинна передати частину своїх функцій у системі освіти професійним (педагогічним) і громадським об'єднанням.

Існуюча нині модель управління в цій сфері неефективна, вважає експерт. "Коли держава виступає одночасно і замовником освітніх послуг, і фактичним контролером виконання даного замовлення, та ще й надає самі послуги, це є прямим порушенням принципів ефективного управління. Ми повинні перейти від державної до суспільно-державної системи управління", - сказав експерт партії Сергія Тігіпка. Додавши, що на практиці такий принцип може втілитися, зокрема, у формі освітніх округів, які успішно працюють в усьому світі.

"Принцип простий: у рамках такого округу, що об'єднує декілька шкіл, створюється освітня рада, куди входять педагоги, батьки, і представники громадськості, які проживають у даному регіоні. Ця рада і має визначати тактику розвитку освіти в цьому регіоні. Органи місцевого самоврядування, в свою чергу, матеріально забезпечують роботу округу", - повідомив Вєтров.

Читайте також:

До України повернулися моряки з аварійного судна

Шість моряків аварійного судна "Свята Софія" зійшли на землю і готуються до вильоту додому

Росіяни проявляють інтерес до Народного праймеріз "Сильної України"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: