Експерт: Тимошенко не зможе забирати кризові заводи

Пропозиція уряду віддати державі ЗАлК втілена в життя, скоріше за все, не буде.

Фінансова криза не стане причиною реприватизації промислових підприємств в Україні, вважає Олександр Рябченко, директор Інституту приватизації, управління власністю та інвестицій.

ЗАлК
УНІАН
На думку експерта, кризові підприємства потрібно не повертати державі, а рятувати від звільнень
Про це він сказав ТСН.ua, коментуючи заяву голови Мінпаливенерго Юрія Продана про те, що власники Запорізького алюмінієвого комбінату повинні передати його державі, оскільки не можуть керувати підприємством.

Експерт зазначив, що зараз "державі краще піклуватися про те, щоб не було хвилі масових звільнень". "Державі доведеться піти на якісь поступки, власникам підприємств доведеться піти на поступки, бо треба буде гроші витрачати", - зазначив Рябченко. При цьому, на його думку, на кожному підприємстві треба вирішувати ситуацію так, щоб воно не зупинилося.

"Що стосується повернення у державну власність, не думаю, що вони (урядовці - ТСН.ua) можуть це зробити, і сумніваюся, що варто цим займатися", - також наголосив він. "Можна буде знищити українську промисловість, якщо ставити питання про повернення у державну власність", - зазначив експерт.

Крім того, він сумнівається у юридичних підставах повернення державі ЗАлКу. Адже борги підприємства за електроенергію - це суперечка між комбінатом і компанією "Запоріжжяобленерго". Держава до цієї суперечки відношення не має, "і це не процес націоналізації".

Разом із тим, експерт наголосив, що "державі була би невигідна хвиля повернення державної власності". "Сумніваюся, що підприємство почало би працювати краще. Поки немає свідчень того, що будь-який уряд щось налагодив би на підприємствах, які були повернуті у державну власність. Якщо щось повертається у державну власність, його треба швидко продавати іншому інвестору, інакше піде розкрадання чиновницького апарату", - вважає Рябченко.

"На "Криворіжсталі" це було видно. Вона перебувала у державній власності приблизно півроку. За той час кількість офшорів, які на ній сиділи, збільшилася в сім разів. Це є рівень бізнесової потужності влади, влада не має займатися бізнесом. Нещодавно Міністерство економіки подало дані, що частка державних підприємств у валовому продукті знизилася з 13% до 8%. Це рівень ефективності керування державними підприємствами. Економічний результат з кожним роком знижується. У загальній економіці державна власність працює все гірше", - навів приклад Рябченко.

"Політично красиво – ми повернемо і будемо працювати. Але економічно немає таких прецедентів, щоб вони повернули і господарювали. Якщо хочуть, нехай візьмуться за державну власність і налагодять там роботу, щоб зростали ефективність, вплив на валовий продукт, щоб збільшувалися податкові перерахування від об'єктів державної власності", - додав експерт.

Тимошенко і міністри
УНІАН
В уряді поки не вирішили, що робити з кризовим Запорізьким алюмінієвим комбінатом
Нагадаємо, борги Запорізького алюмінієвого комбінату за електроенергію зараз становлять 41 мільйон гривень. Підприємство зупинило роботу.

На українських підприємствах вже починається хвиля масових звільнень. Людей, крім того, відправляють у безоплатні відпустки та скорочують їхні робочі тижні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: