Експерт: цього року гривня продовжить падіння

На думку британського економіста, українська економіка все ще перебуває у важкому стані, і на її швидке одужання не варто сподіватися.

Українській економіці ще далеко до одужання, попри те, що в ній є позитивні сигнали. Зокрема, цього року продовжиться зниження курсу гривні.

Таку думку висловила аналітик британської дослідницької групи Economist Intelligence Unit Анн-Луїз Гаґґер. "Гляньмо на останні економічні дані. Від літа є певне поліпшення, наприклад, промислове виробництво зросло, але скорочення української економіки було дуже масштабним. Наприклад, ВВП у другому кварталі скоротився на 18%, тому українська економіка в дуже поганому стані", - вважає вона.

"Хоча є певні позитивні сигнали, вони не свідчать про швидше відновлення. Наприклад, ми очікуємо, що наступного року ВВП України зросте лише на один відсоток", - спрогнозувала економіст.

На питання, чи продовжить Міжнародний валютний фонд співпрацю з Україною, аналітик відповіла: "Ми очікуємо, що ця співпраця продовжиться. Водночас є ризик, що наступні транші можуть відкласти. Новий транш має бути у листопаді, але його можуть і затримати. Але все-таки ми очікуємо, що він надійде ще цього року".

Також на думку Гаґґер, політичні проблеми, які переживає Україна, лише поглиблюють її економічні труднощі.

"Через наближення виборів важко піднімати тарифи на газ для населення, чого вимагає МВФ. Очевидно, що це дуже чутливе політичне питання. У вересні це рішення відклали, але виглядає, що з огляду на важливість продовження співпраці з МВФ українська влада таки готова піти на це з жовтня", - сказала вона.

Крім того, експерт спрогнозувала подальше зниження курсу гривні. "Ми очікуємо, що гривня буде досить хиткою. У серпні – на початку вересня курс пішов вниз і ймовірно, що така тенденція продовжиться... Але ми очікуємо, що валютний курс стабілізується наступного року, коли поліпшиться ситуація на світових ринках, зокрема щодо цін на метал", - наголосила Гаґґер.

Також вона очікує, що рівень безробіття наступного року "буде вимірюватися двозначною цифрою, тобто, буде високим, а з 2011 року почне скорочуватися більшими темпами".

"2011 року варто сподіватися, що українська економіка буде швидше виходити з кризи", - додала вона.

Нагадаємо, протягом останнього часу курс гривні пережив низку коливань, зупинившись на міжбанківському валютному ринку біля позначки 8,50 грн за долар. На переконання голови МВС Юрія Луценка та екс-заступника глави Нацбанку Олександра Савченка, такі коливання курсу - наслідок зловживань і фінансових махінацій, яких припустилося керівництво НБУ.

В той же час, в Нацбанку переконані, що на курс валюти негативно впливають заяви політиків.

У свою чергу, міністр економіки Богдан Данилишин вважає, що зараз Україна впевнено долає економічну кризу та знаходиться на шляху виходу з кризового стану.

Читайте також:

Мінекономіки: Україна впевнено долає кризу

Експерт: долар зросте до 10 гривень

Заступник голови НБУ: після виборів долар впаде до 5 гривень

"Порятунок гривні" приніс скандали і головний біль для звичайних позичальників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: