Експерт: Україна сама собі створила сепаратистів

Головною причиною сепаратистських настроїв є відсутність нормальної національно-етнічної політики в державі.

Головною причиною створення русинської автономної республіки на Прикарпатті та інших сепаратистських настроїв є відсутність в Україні нормальної національної політики.

Русинський протест
На думку експерта, русинський протест - свідчення неефективної національної політики в Україні (Фото: avtohtonkarpat.narod.ru)
Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив Віктор Чумак, директор програм політичного аналізу та безпеки Міжнародного центру перспективних досліджень.

Експерт зокрема впевнений, що проголошення русинської автономії є "першим попередженням, що не все гаразд з національно-етнічною політикою в Україні". "Будь-які спроби сепаратизму ґрунтуються на невдоволенні певної групи осіб формою або змістом політики, яку проводить держава по відношенню до цієї групи", - пояснив Чумак.

Створення Підкарпатської Республіки, на його думку, поки що є не серйозною загрозою сепаратизму, а його "першим дзвіночком".

"Це може стати прецедентом, який дасть поштовх до появи таких незадоволених груп населення в інших регіонах України. В Україні погана політика, яка спрямована на розвиток національностей. Така політика може стати добрим ґрунтом для розвитку сепаратистських тенденцій", - впевнений експерт.

Він додав, що у національній політиці в сучасній Україні "поки що немає нічого доброго". "Політика розвитку національних груп населення взагалі відсутня, як і інші (дії - ТСН.ua), пов'язані з різними міграційними групами населення. Що в нас, достатньо шкіл, навчальних закладів з національною мовою навчання, преси з національною мовою? Достатньо розвитку культури якогось етносу? Він просто відсутній. Головне, що немає доступу до державних ресурсів, щоб це робити", - наголосив Віктор Чумак.

Нагадаємо, днями Другий конгрес підкарпатських русинів ухвалив рішення про відтворення Республіки Підкарпатська Русь у складі України. В разі, якщо до 1 грудня Закарпатська облрада не оголосить республіку автономією, русини готові самостійно проголошувати свою державність.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: