Експерт: Україна втратила свободу маневру у взаєминах з Росією

Київ втратив основні важелі впливу на Москву, що є початком перетворення України на третьорядну регіональну державу.

Упродовж останніх трьох місяців в україно-російських відносинах склалася абсолютно нова стратегічна ситуація: Київ втратив свободу маневру, основні важелі впливу на партнера, а головне — опинився у стані дипломатичної напівізоляції.

Про це заявив політолог Микола Капітоненко (доцент Інституту міжнародних відносин КНУ).

"Те, що було задумано як відновлення балансу і повернення втрачених можливостей співпраці, цілком може стати початком перетворення України на третьорядну регіональну державу, — вважає експерт. — Якщо це трапиться, то стане результатом не російської підступності чи лиходійності, а прорахунків і помилок українського керівництва, яке забуло про те, що могутні сусіди — це завжди джерело не лише можливостей, але й ризиків".

Капітоненко додав, що якщо Україна не знайде прийнятного формату подальшого розвитку стосунків з Росією, її чекає крах в усіх інших напрямах зовнішньої політики.

Як зауважує експерт, жоден з озвучених на сьогодні лозунгів — про позаблоковість, євроінтеграцію або стратегічне партнерство — не може відігравати роль основи для стратегії двосторонніх стосунків через абстрактність, популістський характер і відсутність однозначного змісту.

"Кожен із них дозволить Росії нав'язувати власні трактування і розуміння, маніпулюючи поведінкою України у будь-яких кризових ситуаціях. Потрібна зрозуміла і прийнятна для обох сторін формула довгострокового формату двосторонніх стосунків", — заявив експерт.

Капітоненко також відзначив, що найсильнішим ходом для України у взаєминах був би правильний розіграш відмови від членства у НАТО і подовження перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. "Але ці можливості, на жаль, вже втрачено", — констатував він.

Читайте також:

Янукович збирається підписати угоду про вільну торгівлю з Росією

Україна погодилась обговорити з Росією переозброєння ЧФ РФ

Росія підготувала документи, щоб відсудити Севастополь в України

Більшість росіян проти об'єднання з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: