Експерт: Україні дадуть в борг і будуть більше довіряти (відео)

Кредит МВФ може вирішити багато проблем в українській економіці.

Після отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду Україна матиме більшу довіру з боку інших міжнародних кредиторів.

Про це ТСН.ua сказав експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

На його думку, отримання кредиту "може бути досить сильним інструментом, принаймні для послаблення впливу міжнародної кризи".

"Його (кредиту - ТСН.ua) значення не лише пряме, а і досить сильне психологічне. Міжнародні кредитори будуть бачити, що в України достатньо сильно збільшилася можливість обслуговувати борги приватного сектору, відповідно, приватному сектору можна давати в борг", - пояснив економіст.

"Основна проблема, яка стоїть сьогодні перед Україною, те, що наступного року нам треба покрити понад 20 мільярдів зовнішніх запозичень, які були взяті на 1-3 роки. Коли їх брали, розраховували, що можна буде взяти нові кошти на світовому ринку і оплатити старі борги. Але ситуація на світовому фінансовому ринку змінилася, інвестори не довіряють один одному, відповідно, не дають так активно, як у попередні періоди, в борг", - звернув він увагу.

Жолудь впевнений, що коли кредитори "побачать, що в України з'явилися додаткові кошти, і вона зможе обслуговувати приватний борг, вони будуть більше довіряти їй за решти рівних умов, і це полегшує загальну ситуацію".

Експерт додав, що зараз Україна отримала початкову угоду про кредит. Самі ж гроші їй надійдуть після того, як Верховна рада ухвалить кілька рішень, що вимагаються МВФ, і відбудеться зустріч керівників фонду. Адже кошти, який потребує Україна, "значно перевищують ту квоту, яка розрахована для неї".

Нагадаємо, Україна досягла домовленості з місією Міжнародного валютного фонду про отримання кредиту в розмірі 16,5 мільярда доларів.

ВідеоЩо хоче від нас МВФ?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: