Експерт: в луганській лікарні спрацювала потужна вибухівка

Експерт з вибухів припускає, що у лікарні спрацювала сильна вибухова речовина, еквівалентна 25 кг тротилу.

Вітчизняні фахівці, аналізуючи причини вибуху в луганській лікарні №7, ставлять під сумнів версію, за якою причиною трагедії став вибух кисневого балону. Доктор технічних наук і експерт з вибухів Володимир Захматов наголошує, що вибух був надто потужним і припускає, що він не був випадковим.

"По-перше, для того щоб сталася реакція і стався вибух такої потужності, необхідна наявність досить великої кількості органічної запальної речовини. Говорячи простою мовою, потрібно розлити як мінімум каністру машинного масла, щоб почалася така реакція", - розповів Захматов.

"По-друге, при об'ємному вибуху на четвертому поверсі повинні були зруйнуватися легкі конструкції - тобто вилетіти віконні рами, двері. Але що ми бачимо? Відбулося обвалення несучих конструкцій і перекриттів нижніх поверхів. Виходить, вибух був спрямований! Є ще третій момент: при випадковому витоку невеликої кількості кисню станеться займання, а не вибух. Я розмовляв з колегами з Європи - вони кажуть, що так кисень вибухнути не може", - сказав він.

За словами експерта, якщо проаналізувати характер руйнування, дуже схоже на дію найпотужнішої вибухівки.

"Моя версія - спрацювала сильна вибухова речовина, судячи з руйнувань, еквівалентна двадцяти п'яти кілограмам тротилу, - підкреслює експерт. - Така цифра вийшла виходячи з радіусу вибухової хвилі, яка винесла вікна в сусідніх будинках. Вона, за деякими даними, доходила до 500 метрів! Оскільки сталося обвалення нижніх поверхів, на вибухівці повинна бути так звана набійка (якийсь матеріал, покладений зверху на вибухівку. - ред). Без неї на верхньому поверсі просто б зірвало дах. Говорити про теракт я не можу, але думаю, що вибух не випадковий", - заявив він.

Як відомо, вранці 18 січня стався вибух у відділенні реанімації луганської міської лікарні №7, де, за попередніми даними, вибухнув кисневий балон. В результаті вибуху загинули 16 людей, ще 6 людей були врятовані з-під уламків на місці трагедії.

Прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу за фактом порушення вимог законодавчих актів про охорону праці службовими особами лікарні, що спричинило загибель людей.

У кримінальній справі, порушеній за фактом вибуху, наразі затримано начальника технічного відділу лікарні.

Читайте також:

Бійці МНС витягли з-під завалів лікарні у Луганську тіла 16 загиблих

Затримано підозрюваного у вибуху в лікарні Луганська

Родичам загиблих від вибуху в Луганську виплатять по 200 тисяч

Після вибуху в Луганську всі лікарні України перевірять

ВідеоМНС витягло з-під завалів лікарні у Луганську тіла 16 загиблих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: