Експерт: за передачею Лаври уряду стоїть корупція

Церква тільки за останні п’ять років звела на території Нижньої Лаври близько 15 тисяч метрів квадратних новобудов для власних потреб, без дозволів і погоджень.

За передачею Києво-Печерської Лаври від столичної влади у підпорядкування Кабміну стоять корумповані чиновники, "віртуози плетіння мережива інтриг з метою і далі ловити рибку в каламутній воді". Про це заявив голова Всеукраїнської асоціації музеїв, екс-керівник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець.

За словами Кролевця, керівництво Держслужби з питань національної культурної спадщини тікає від відповідальності за ганебну забудову Києва й руйнування пам’яток національного значення

"На території заповідника – п’ять музеїв і ще два – в охоронних зонах. Над ними нависла загроза. Невідомо, що з ними буде", - підкреслив він.

Як повідомив Кролевець, церква тільки за останні п’ять років звела на території Нижньої Лаври близько 15 тисяч метрів квадратних новобудов для власних потреб, без дозволів і погоджень.

"Акцент треба робити не на самій передачі, а на тому, у який час це робиться. Чому це не було зроблено рік тому чи два? Або у 2003 році, коли Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник передавали з міського підпорядкування до міністерського? Але чомусь тоді не було зроблено передачі майнового комплексу одночасно з передачею закладу... Закладом керує міністерство, майно розподіляє місто. І ця ситуація всіх влаштовувала 7 років. І спроби минулого й позаминулого років вирішити питання, недовирішене у 2003 році, чомусь наражалися на повне бойкотування у Верховній раді. Коли голосували в травні 2009 року, Партія регіонів була проти передачі майна в державну власність. А зараз вони "за". Що змінилося? Я бачу в цій ситуації виключно політичний підтекст", - наголосив він.

Нагадаємо, 15 липня Київська міськрада передала Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник із власності територіальної громади Києва в державну власність. Заповідник був переданий у сферу управління Міністерства культури та туризму.

При цьому голова комісії з культури Київради Олександр Бригинець вважає, що це рішення було прийнято у зв'язку з візитом Московського патріарха Кирила в Україну.

Читайте також:

Московський патріархат претендує на Софію Київську

Лавру підготували до приїзду патріарха Кирила

З Лаври хочуть зробити "Ватикан" для патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: